Kategorie

Diody

Diody to niewielkie, aczkolwiek podstawowe wyposażenie każdego elektronicznego przedmiotu. W sklepie Botland można jednak znaleźć dużo większą ilość różnorodnych elementów, które przydadzą się w szafce każdego majsterkowicza!

Podkategorie

 • Diody LED i akcesoria

  Diody emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego. Ilość możliwości, które oferowane są przez takie akcesoria jak diody LED , jest niezwykle zaskakująca. Mogą służyć m.in. jako element aranżacji wnętrza, energooszczędne oświetlenie pomieszczeń,...

 • Diody prostownicze

  Podstawowe elementy półprzewodnikowe służące do prostowania prądu.

 • Diody Schottky

  Diody charakteryzują się krótkim czasem przełączania oraz niskim spadkiem napięcia.

 • Diody Zenera

  Podstawowym zastosowaniem diody Zenera jest źródło napięcia odniesienia.

 • Kontrolki

  Lampki sygnalizacyjne umożliwiające nadzór nad działaniem dowolnego urządzenia


Produkty na stronie

Produkty na stronie

Prostownicze, Zenera i inne – diody w życiu codziennym

Najbardziej popularną formą diod są kontrolki, które zazwyczaj informują użytkowników o działaniu pracy sprzętu (np. w piekarnikach informują o tym, że temperatura jest na ustawionym poziomie). Kontrolki mogą również informować o tym, czy praca jest bezpieczna – świetnym przykładem są m.in. śrubokręty, które po dotknięciu do elementu znajdującego się pod napięciem, zaczynają świecić. Czy ktoś, kto nie zajmuje się elektryką zawodowo lub hobbystycznie, wie o istnieniu diod prostowniczych? Raczej nie, ponieważ nie widać ich gołym okiem i zamontowane są w układach. Odpowiedzialne są za zmianę prądu zmiennego na prąd stały – główną zaletą jest fakt, że diody prostownicze doskonale radzą sobie z prądem o dużym natężeniu, pracując dopiero od momentu, przekroczenia określonej wartości. W sklepie Botland znajdują się również diody Schottkyego, które są półprzewodnikami i charakteryzują się niewielką pojemnością złącza – oznacza to szybkość przełączania na poziomie 100 ps. Stosowane są m.in. w takich urządzeniach jak zasilacze komputerowe. Jest to niezwykle istotny element w zaawansowanych konstrukcjach, więc powinien znajdować się w wyposażeniu wszystkich osób zajmujących się projektowaniem konstrukcji opartych na systemach Arduino lub Raspberry. Oferujemy również diody Zenera, które pełnią funkcję stabilizatora i zabezpieczenia antyprzepięciowego.

Botland – oferta szyta na miarę

Zajmujesz się konstruowaniem systemów opartych na Arduino, Raspberry lub innych układach scalonych? Obawiasz się o skoki napięcia, które spowodują uszkodzenie całego schematu? Potrzebujesz stabilizacji napięcia w swoim projekcie? Diody oferowane w Botland są doskonałym wyborem dla ciebie, ponieważ dysponujemy zestawami kolorowych diod z soczewkami zielonymi, czerwonymi i żółtymi, modele z przezroczystymi soczewkami, wcześniej wspomniane produkty prostownicze, Zenera i zaawansowane diody LED RGB, dysponujące zainstalowanymi sterownikami – oczywiście to nie wszystko, co mamy do zaprezentowania.

Popularne produkty w tej kategorii: