Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero

Indeks: DNG-16460 EAN: 6971727910115

Retroflag GPi Case to obudowa pozwalająca przemienić nasze Raspberry Pi Zero w pełnoprawną konsolę typu Game Boy. Przy wykorzystaniu oprogramowania dedykowanego do tego typu projektów m.in. Recalbox lub RetroPie możemy odświeżyć sobie wiele tytułów, które zyskały status ponadczasowych klasyków. Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii AA, dzięki czemu możemy ją zabrać ze sobą wszędzie.

Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero
499,00 zł
405,69 zł netto
Zapłać później
Producent: Retroflag
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero

Retroflag GPi Case to obudowa pozwalająca przemienić nasze Raspberry Pi Zero w pełnoprawną konsolę typu Game Boy. Przy wykorzystaniu oprogramowania dedykowanego do tego typu projektów m.in. Recalbox lub RetroPie możemy odświeżyć sobie wiele tytułów, które zyskały w status ponadczasowych klasyków. Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii AA, dzięki czemu możemy ją zabrać ze sobą wszędzie.

Uwaga!
Produkt jest kompatybilny tylko z Raspberry Pi Zero nieposiadającym wyprowadzonych złącza GPIO.

Instalacja oprogramowania i montaż konsoli Retroflag.

Miejsce na baterie

Przełącznik trybu bezpiecznego odłączenia zasilania znajduje się w komorze na baterie.

Znajduje się tam również złącze microUSB do aktualizacji systemu.

Co jest potrzebne do uruchomienia Retroflag GPi?

 • Raspberry Pi Zero - obudowa i zaimplementowane tam układy, współpracują tylko z wersjami Raspberry Pi Zero nieposiadającymi wyprowadzonych pinów GPIO.
 • Karta microSD - tak samo jak w przypadku klasycznego wykorzystania minikomputerów Raspberry, do uruchomienia oprogramowania niezbędny będzie nośnik pamięci w postaci karty pamięci.
 • 3x Baterie AA - baterie posłużą nam za źródło zasilania bez konieczności stosowania przewodów zasilających.
 • Oprogramowanie - oprogramowanie pozwalające na emulowanie gier, przykładem takiego oprogramowania może być Recalbox lub RetroPie.

Do poprawnego działania konsoli zaleca się zaimplementowanie skryptu bezpiecznego odłączenia zasilania przygotowanego przez twórców produktu.

Konsola retro oparta na nowoczesnej technologii

Obudowa wdzięcznie oddaje wygląd i funkcjonalność znaną z pierwszych przenośnych konsol do gier, całość została wykonana z wielką dbałością o szczegóły, nawet sterowanie zostało zrealizowane przy wykorzystaniu przycisków znanych z konsol retro. Obudowa składa się z dwóch części, pierwsza z nich będąca główną częścią konsoli zawiera wyświetlacz IPS o przekątnej 2,8 cala, przyciski i przełączniki do obsługi, miejsce na baterie, w którym zaimplementowano również złącze microUSB do aktualizacji systemu oraz przełącznik bezpiecznego odłączenia zasilania. Na bokach umieszczono również gniazdo Jack DC do zasilania napięciem 5 V oraz slot na kartę microSD. W dolnej cześć umieszczono złącze audio pozwalające na podłączenie słuchawek.

Druga część konsoli ma imitować cartridge znany z konsol retro, to właśnie tam umieszczone zostanie umieszczone nasze Raspberry Pi Zero i moduł dołączony do konsoli podłączony do RPi. Moduł ten wpinamy w złącze GPIO naszej malinki przy wykorzystaniu pinów Pogo, dodatkowo łączymy moduł z gniazdem microUSB naszego RPi za pomocą dołączonego miniprzewodu.

Retroflag GPi widok z boku

Przyciski do sterowania konsolą również wykonano w stylu retro.

Akcesoria dodatkowe

Akcesoria dodatkowe znajdujące się w zestawie.

Specyfikacja techniczna

 • Przekątna ekranu: 2,8"
 • Zasilanie: 3x bateria AA / gniazdo DC 5 V
 • Wymiary: 135 x 81 x 32 mm
 • Masa: 183 g

Zestaw zawiera

 • Obudowa Retroflag GPi
 • Cartridge Retroflag GPi
 • Przewód USB A - Jack DC
 • Śrubokręt
 • Śrubki montażowe
 • Instrukcja obsługi

Raspberry Pi jako konsola do gier

Raspberry Pi to prawdziwy bestseller na rynku elektroniki komputerowej. Wśród nabywców znajdują się m.in. instytucje edukacyjne, ośrodki badawczo-rozwojowe, a także hobbyści, którzy bardzo często udostępniają swoje projekty w internecie. Obok zastosowań typowo profesjonalnych (np. automatyka przemysłowa), Raspberry Pi może być także wykorzystany do tworzenia aplikacji o charakterze rozrywkowym, a jest to możliwe dzięki połączeniu zainstalowaniu płytki Raspberry Pi Zero w dedykowanej obudowie Retroflag GPi Case!

Biblioteka RetroPie

Raspberry Pi Zero wspiera współpracę z oprogramowanie RetroPie. Jest to specjalna biblioteka, która umożliwia ładowanie i emulowanie gier na konsoli GPi. Na tej konsoli, możesz także uruchomić oprogramowanie RecalBox, choć to właśnie biblioteka RetroPie cieszy się większą popularnością i ma bogatsze wsparcie techniczne. Aby zainstalować tę bibliotekę należy pobrać plik o nazwie “Raspberry Pi 0/1” ze strony RetroPie bezpośrednio na kartę SD do Raspberry Pi. Następnie należy uruchomić protokół SSH i połączyć Raspberry Pi z Wi-Fi i...gramy!

Raspberry Pi - komputer jednopłytkowy, który stał się hitem

Raspberry Pi został wprowadzony na półki sklepowe w 2012 roku. Ten niewielkich rozmiarów komputer bardzo szybko stał się hitem - świadczy o tym ponad 30 mln sprzedanych sztuk wszystkich modeli oraz konsekwentny rozwój produktu.

Z Raspberry Pi korzystają studenci i wykładowcy uczelni technicznych, technologowie w ośrodkach badawczo-rozwojowych, a także pasjonaci domowego majsterkowania.

Graj w retro gry na Raspberry Pi!

Raspberry Pi to komputer bezapelacyjnie wszechstronny. Pierwotnie miał być przystępnym cenowo narzędziem do nauki programowania i obsługi sprzętowej komputerów, ale okazuje się, że możemy go także wykorzystać do celów rozrywkowych!

Za pomocą oferowanego zestawu GamePi43 od Waveshare, możesz zbudować atrakcyjną konsolę obsługującą gry komputerowe w stylu retro! Wystarczy zamontować wewnątrz płytkę główną Raspberry Pi - montaż jest łatwy także dla osób niedoświadczonych i nie wymaga lutowania.

Obudowa - moduł Pi Zero / W
Obudowa - miejsce na ekran Tak
Szerokość opakowania 15.2 cm
Wysokość opakowania 5 cm
Głębokość opakowania 13 cm
Masa opakowania 0.298 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Sebastian 01.12.2023 Potwierdzony zakup
Jakość w porządku. Wszystko działa jak należy. Polecam.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: