Kategorie

Moduły Banana Pi i akcesoria

Serię Banana Pi stanowią jednopłytkowe minikomputery wielkości karty debetowej, produkowane przez firmę Shenzhen Sinovoip. Projekt obwodów elektronicznych minikomputera Banana Pi bazuje na kultowym już Raspberry Pi. Banana Pi jest platformą typu open source. Warunki sprzętowo-programowe dla Banana Pi wspierają takie systemy operacyjne, jak Android, Linux Ubuntu, Debian, Arch Linux, NetBSD, a także Raspbian. Poza modułami bazowymi minikomputera Banana Pi oferujemy także kompatybilne z nim moduły, akcesoria i praktyczne dodatki, np. anteny WiFi. Sprawdź naszą ofertę!

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Banana Pi – minikomputer o bardzo dobrych osiągach

W porównaniu z innymi znanymi minikomputerami i systemami wbudowanymi, Banana Pi wcale nie odstaje od reszty! Oferowany przez nas model Pi M3, będący młodszym bratem modelu Pi M2+, to wysokowydajny minikomputer jednopłytkowy wyposażony w pamięć RAM o pojemności 2 GB oraz ośmiordzeniowy procesor Allwinner A83T ARM Cortex w technologii SoC. Zegar taktowania procesora wynosi 1,8 GHz. Poza gniazdem zasilacza, wśród złączy na płytce minikomputera znajdziesz także złącza 2x USB 2.0, analogowe TRS 3,5 mm, Ethernet o przepustowości 1 GBit, HDMI, SATA, 40-pinowe GPIO, TTL-UART oraz złącze DSI dla modułu kamery. “Banan” może działać w oparciu o systemy operacyjne Android, Linux Ubuntu, Debian, Lubuntu, a także Raspbian. Minikomputer Banana Pi jest sprzętem typu open source i jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcą tworzyć projekty praktycznych urządzeń zamiast korzystać z gotowych rozwiązań niewymagających inwencji twórczej. Społeczność Banana Pi budują zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści, co umożliwia pełnowartościową wymianę doświadczeń i łatwe uzyskanie pomocy podczas realizowania projektów.

Routery Banana Pi – wydajna technologia sieciowa

Z myślą o tych, którzy chcą wprowadzić ulepszenia do swojej sieci teleinformatycznej, przygotowaliśmy także ofertę routerów sieciowych od Banana Pi. Jednym z nich jest zbudowany w oparciu o płytkę rozwojową Banana Pi R2, który może pracować na systemach operacyjnych Android, OpenWrt czy prosto od producenta Bananian. Router posiada na swoim pokładzie cztery złącza Gigabit LAN i pojedyncze złącze Gigabit WAN. Łączność bezprzewodowa jest zapewniona dzięki wbudowanym modułom WiFi 802.11a/b/g/n oraz Bluetooth BLE 4.1. Ponadto Router Pi R2 jest wyposażony w kartę graficzną Mali 450 MP4 GPU, gniazdo kart pamięci microSD, mikrofon, a także złącze CSI do podłączenia modułu kamerki oraz złącze JST umożliwiające podłączenie zasilania z baterii litowo-jonowej o napięciu 3,7 V.