Kategorie

Taśmy

Taśmy samoprzylepne są niezastąpione w pracy warsztatowej i terenowej. Bogactwo ich rodzajów sprawia, że można wykorzystać je zarówno do ekranowania delikatnych układów elektronicznych, izolacji przewodów, ochrony elementów przed działaniem wysokich temperatur, jak i do prac montażowych w czasie remontu. Oczywiście każde z tych zastosowań wymaga wybrania innego rodzaju taśmy. Różnorodność dostępnych materiałów i charakterystycznych dla nich parametrów sprawia, że możesz wyręczyć się taśmami w coraz większej liczbie (nawet czasochłonnych i specjalistycznych) prac. Sprawdź, jak szeroki wybór tych akcesoriów przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepie Botland.

Filtrowanie

Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Gdy uszkodzi się przewód

Wszystkie fabrycznie przygotowane przewody są już wyposażone w izolację, ale w czasie eksploatacji często zdarzają się uszkodzenia tej niezwykle ważnej warstwy dielektryka. W celu ochrony przed przebiciem lub porażeniem elektrycznym stosuje się taśmy izolacyjne. Kilkakrotne owinięcie (oklejenie) uszkodzonego miejsca taśmą izolacyjną zapewnia podstawową ochronę, co ma szczególne znaczenie, gdy wymiana kabla jest w danym momencie niemożliwa. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory taśm – przydatne nie tylko ze względów estetycznych, ale też praktycznych (do różnicowania przewodów). Na potrzeby prac w warsztacie elektrycznym i elektronicznym mamy także produkt o działaniu odwrotnym, czyli taśmę przewodzącą. Ułatwia ona m.in. uzupełnienie uszkodzonych ścieżek na płytkach PCB.

Gdy chcesz coś zamocować

Na potrzeby montażu elementów warto zaopatrzyć się w obustronną taśmę piankową. Podobnie jak w biurowych taśmach dwustronnych, materiał podstawowy (w tym przypadku jednak nie cienka folia, ale znacznie grubsza warstwa miękkiej pianki) jest pokryty stosunkowo mocnym klejem. Znaczna grubość podłoża piankowego zdecydowanie ułatwia zastosowanie tego typu taśmy np. na powierzchniach o wyższej chropowatości. Cieńsza taśma pozwala na niwelowanie nierówności klejonych powierzchni, a grubsza zapewnia odstęp pomiędzy przedmiotem mocowanym, a podłożem i doskonale amortyzuje drgania oraz naprężenia elementów konstrukcji. Innym przydatnym rozwiązaniem podczas montażu elementów – tym razem przyciągających magnes – jest taśma magnetyczna pokryta z jednej strony klejem.

Gdy potrzebujesz taśmy do zadań specjalnych

Jeśli konstruowany przez Ciebie układ mógłby być podatny na zakłócenia pochodzące z sieci elektrycznej, skorzystaj z taśmy miedzianej EMI. Zapewni ona skuteczne ekranowanie newralgicznych części konstrukcji (np. czułych układów pomiarowych czy wzmacniaczy niskoszumnych). A gdy lutujesz elementy na płytce drukowanej za pomocą gorącego powietrza (hot-air) i chcesz uchronić sąsiadujące podzespoły przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, sięgnij po taśmę kaptonową i oklej nią powierzchnię wokół „pola operacyjnego”. W tej kategorii znajdziesz ponadto taśmy z włóknem szklanym. Wzmocnienie z włókien ułożonych wzdłuż lub na krzyż pozwala uchronić np. uszkodzone laminaty przed dalszym pękaniem.