Kategorie

Sterowniki silników HighPower

Jest wiele aplikacji, które wymagają silników elektrycznych o wysokiej bądź bardzo wysokiej mocy. Systemy takie wymagają także sterowników silników HighPower, aby poprawnie kontrolować działanie sterownika. Tego rodzaju silniki elektryczne stosowane są w urządzeniach, takich jak średnie i duże obrabiarki numeryczne, roboty przemysłowe, jak i w modelarstwie. Dostępne w naszym sklepie sterowniki silników współpracują z silnikami o prądzie pracy nawet do kilkudziesięciu amperów. Dzięki temu z pewnością znajdziesz w katalogu Botland sterownik odpowiedni do niemalże każdego typu silnika, jakim będziesz chciał sterować.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Wydajność prąd
Ilość kanałów
Regulacja manualna

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Sterowniki silników o wysokiej mocy

Oferowane przez sklep Botland sterowniki silników wysokiej mocy dedykowane są do zasilania silników prądu stałego o wysokim poborze prądu. Sterowniki silników HighPower wyposażone są w wiele dodatkowych opcji, ułatwiających im sterowanie tak dużymi obciążeniami. Szczególnie w sterownikach o największym maksymalnym dopuszczalnym prądzie wyjściowym bardzo rozbudowane są systemy chłodzenia elementów aktywnych sterownika. Moduły te wyposażone są w szeroką gamę interfejsów sterujących, od najprostszych linii cyfrowych, poprzez układy wyposażone w interfejsy kontrolne, takie jak SPI czy I2C, popularne w mikrokontrolerach, aż po zaawansowane sterowniki silników wyposażone w interfejsy USB, czy umożliwiające sterowanie radiowe.

Moduły z wbudowanym kontrolerem silnika

Niektóre ze sterowników silników HighPower posiadają wbudowane kontrolery obrotów i nie wymagają podłączania mikrokontrolerów zewnętrznych czy komputera jednopłytkowego do sterowania obrotami silnika. Tego rodzaju sterowniki silników idealnie nadają się do zasilania układów napędowych np. w obrabiarkach – wrzecionach szlifierek czy wiertarek. Pracują one przez cały czas procesu technologicznego z tą samą prędkością. Nawet wiercąc otwór w ścianie, nie potrzebujemy więc zmieniać obrotów. Z drugiej strony, jeśli tą samą wiertarką chcecie wywiercić otwór w drewnianej desce lub aluminiowym kształtowniku, trzeba dobrać innego robota. Tutaj idealnie sprawdzą się sterowniki silników z wbudowanym kontrolerem, sterowanym za pomocą pokrętła.