Kategorie

Sterowniki silników HighPower

Jest wiele aplikacji, które wymagają silników elektrycznych o wysokiej bądź bardzo wysokiej mocy. Systemy takie wymagają także sterowników silników HighPower, aby poprawnie kontrolować działanie sterownika. Tego rodzaju silniki elektryczne stosowane są w urządzeniach, takich jak średnie i duże obrabiarki numeryczne, roboty przemysłowe, jak i w modelarstwie. Dostępne w naszym sklepie sterowniki silników współpracują z silnikami o prądzie pracy nawet do kilkudziesięciu amperów. Dzięki temu z pewnością znajdziesz w katalogu Botland sterownik odpowiedni do niemalże każdego typu silnika, jakim będziesz chciał sterować.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Wydajność prąd
Ilość kanałów:
Regulacja manualna

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Sterowniki silników o wysokiej mocy

Oferowane przez sklep Botland sterowniki silników wysokiej mocy dedykowane są do zasilania silników prądu stałego o wysokim poborze prądu. Sterowniki silników HighPower wyposażone są w wiele dodatkowych opcji, ułatwiających im sterowanie tak dużymi obciążeniami. Szczególnie w sterownikach o największym maksymalnym dopuszczalnym prądzie wyjściowym bardzo rozbudowane są systemy chłodzenia elementów aktywnych sterownika. Moduły te wyposażone są w szeroką gamę interfejsów sterujących, od najprostszych linii cyfrowych, poprzez układy wyposażone w interfejsy kontrolne, takie jak SPI czy I2C, popularne w mikrokontrolerach, aż po zaawansowane sterowniki silników wyposażone w interfejsy USB, czy umożliwiające sterowanie radiowe.

Moduły z wbudowanym kontrolerem silnika

Niektóre ze sterowników silników HighPower posiadają wbudowane kontrolery obrotów i nie wymagają podłączania mikrokontrolerów zewnętrznych czy komputera jednopłytkowego do sterowania obrotami silnika. Tego rodzaju sterowniki silników idealnie nadają się do zasilania układów napędowych np. w obrabiarkach – wrzecionach szlifierek czy wiertarek. Pracują one przez cały czas procesu technologicznego z tą samą prędkością. Nawet wiercąc otwór w ścianie, nie potrzebujemy więc zmieniać obrotów. Z drugiej strony, jeśli tą samą wiertarką chcecie wywiercić otwór w drewnianej desce lub aluminiowym kształtowniku, trzeba dobrać innego robota. Tutaj idealnie sprawdzą się sterowniki silników z wbudowanym kontrolerem, sterowanym za pomocą pokrętła.