Kategorie

Skanery 3D

Jeżeli chcesz sobie coś wydrukować na drukarce 3D, to musisz wiedzieć, że potrzebujesz profesjonalnego skanera 3D. W sklepie Botland znajdziesz wysokiej jakości skanery, które pozwolą szybko i profesjonalnie zeskanować interesujący Cię obiekt i wydrukować go potem za pomocą drukarki 3D. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą z produktami dostępnymi w bardzo atrakcyjnych cenach od najlepszych producentów, którzy są liderami w swojej dziedzinie i cały czas rozwijają swoje topowe serie skanerów 3D. Oferta w naszym sklepie internetowym jest skierowana tak dla profesjonalnych firm, jak i dla użytku własnego.

Nowoczesne skanery strukturalne 3D

Technologia skanerów 3D pozwala na analizę danych wybranego przez Ciebie obiektu, który potem można w dowolnej skali odtworzyć za pomocą trójwymiarowych modeli w drukarce 3D lub komputerze. Urządzenia zbierają dokładne pomiary przy pomocy trzech różnych technologii – kontaktowej, bezkontaktowej aktywnej, bezkontaktowej pasywnej. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Skanery kontaktowe badają obiekt za pomocą fizycznego dotyku, niestety przy krzywych powierzchniach trzeba zapewnić mu dodatkową stabilność. Bezkontaktowa pasywna jest bardzo tania w zastosowaniu i polega na pomiarze detekcji światła odbitego. Bezkontaktowe aktywne emitują pewien rodzaj promieniowania, który przechodzi przez obiekt i wykrywa refleksy.

Zastosowanie skanerów 3D w życiu zawodowym i codziennym

Tego typu urządzenia sprawdzają się nie tylko w zaawansowanych instytutach i fabrykach, gdzie jest wymagana produkcja bardzo wymagających części. Skanery 3D doskonale sprawdzają się również w przemyśle filmowym, komputerowym oraz w zwykłym handlu, gdzie możemy kupić przedmioty stworzone przez drukarkę 3D. Same skanery przydają się nie tylko przy produkcji, ale również do odmierzania skomplikowanych struktur oraz przedmiotów, które ze względu na swój nietypowy kształt są bardzo trudne do wykonania tradycyjnymi metodami. To bardzo nowoczesna i coraz tańsza technologia, która z pewnością zadomowi się w większości branż, ułatwiając pomiary oraz możliwość sprawdzenia jakości produktów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty skanerów 3D, dostępnej na stronie sklepu internetowego Botland.