Kategorie

Gaming Pi - konsole do gier

W kategorii “Gaming Pi - Konsole do gier” znajdziesz wiele rodzajów urządzeń, które przy współpracy z odpowiednimi modułami mogą stać się doskonałymi narzędziami do gier komputerowych. Największą popularność można przypisać zestawom, które mają odtwarzać tak zwane gry retro - takie jak Mario Bros lub inne kultowe pozycje Nintendo. W większości są to zestawy do samodzielnego montażu. Część z nich posiada w zestawie odpowiedni model płytki Raspberry Pi (na przykład Raspberry Pi 3 B+), natomiast niektóre wymagają wcześniejszego zakupu takiego urządzenia.

Gaming Pi - konsole do gier

Minikomputery Raspberry Pi to uniwersalne urządzenia dające bardzo wiele możliwości przystosowania do różnych zadań - po odpowiednim przygotowaniu, można je wykorzystać praktycznie w każdej dziedzinie. Sprawdzają się bardzo dobrze w automatyce przemysłowej czy jako sterowniki do inteligentnych budynków, a także są popularne wśród elektroników i robotyków lub studentów dziedzin technicznych. Znakomicie nadają się również do jako narzędzie służące do rozrywki, na przykład gier komputerowych.

Jak można wykorzystać Raspberry Pi do gier?

Z pomocą minikomputerów Raspberry Pi można grać w gry komputerowe czy na konsolę, a także tworzyć własne. Kilku producentów zdecydowało się “wskrzesić” dawne pozycje i produkty, wywołujące nostalgię u graczy. Są to między innymi pady przypominające w konstrukcji dawne sprzęty - na przykład takie, które naśladują dawny wygląd kontrolerów do gier Super Nintendo. Produkty są przystosowane do podłączenia przez port USB do płytki i mają przygotowany odpowiedni zasilacz. Oferujemy między innymi zestaw, w którym znajdują się dwa pady do takiej gry oraz specjalna obudowa, wykonana na wzór 16-bitowej konsoli SNES. Gry można instalować na “malinkę”, korzystając na przykład z pendrive’a (dowolnego dysku zewnętrznego USB), połączenia przez protokołu SSH lub z serwera sieciowego Samba. Wszystkie produkty posiadają odpowiednio przygotowane instrukcje, ułatwiające niedoświadczonemu użytkownikowi instalację gry na minikomputerze. Urządzenia tego typu tworzone są między innymi przez producenta o nazwie RetroPie. Firma Picade Arcade wykonuje natomiast specjalne zestawy do samodzielnego montażu, które mają rekonstruować automaty z wyświetlaczami 8 lub 10 cali. W opakowaniu znajduje się specjalna nakładka do Raspberry Pi (Picade X HAT), specjalny wyświetlacz, joystick, przyciski, głośnik, wszelkie potrzebne przewody połączeniowe oraz części obudowy.