Kategorie

Przetwornice dużej mocy

Przedstawiamy kategorię, w której znajdziesz przetwornice dużej mocy (powyżej 100 W) – urządzenia służące do podwyższania i obniżania napięcia wejściowego. W naszej bogatej ofercie sklepu internetowego Botland znajdziesz najróżniejsze przetwornice, począwszy od takich z napięciem zasilającym od 10 V, do modeli z napięciem zasilającym rzędu 80 V. Posiadamy w asortymencie urządzenia o zróżnicowanych wymiarach i mocy. Zapraszamy początkujących oraz zaawansowanych techników do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
Wydajność prąd
Długość:
Szerokość:
Wysokość:
Stabilizator - Typ
Stabilizator - Rodzaj:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Czym jest przetwornica?

Przetwornica napięcia, w tym również przetwornice dużej mocy, czasami nazywane też konwerterem mocy lub przekształtnikiem napięcia, jest to urządzenie elektryczne bądź elektromechaniczne, umożliwiające zasilanie odbiorników z układów zasilających, których parametry przyłączeniowe nie pozwalają na bezpośrednie połączenie z odbiornikiem. Przetwornica zmienia wartości natężenia i napięcia w sposób odpowiadający odbiornikowi, z możliwie najmniejszą stratą mocy. Im niższe straty mocy, tym wyższa sprawność konwertera.

Rodzaje przetwornic i ich zastosowanie

Patrząc na każdy zasilacz, śmiało można nazwać go konwerterem mocy. Przecież jego rolą jest obniżanie pobranego napięcia i jego stabilizacja. Układy, które nie pobierają energii prosto z sieci, tylko z innego źródła, najczęściej nazywane są konwerterami bądź przetwornicami. Te, które wytwarzają napięcie znacznie wyższe od swojego napięcia zasilania, nazywamy przetwornicami dużej mocy. Z reguły takie urządzenia są podzespołami innych urządzeń, a nie samodzielnymi maszynami. Kolejnym typem są falowniki, które najczęściej zasilane są przez akumulator i wytwarzają prąd przemienny o konkretnym napięciu.

Napięcie stałe i przemienne

W zależności od rodzaju napięcia zastosowanie mają różne symbole. Za oznaczeniem DC-DC kryją się przetwornice napięcia stałego na stałe. DC-AC przemieniają napięcie stałe na przemienne i spotykane są na przykład w zasilaczach samochodowych wytwarzających napięcie 230 V. AC-AC to przetwarzanie napięcia przemiennego na przemienne. Takie przetwarzanie często stosuje się w UPS-ach online, które zapewniają zasilanie w momentach przerw w dostawach prądu. AC-DC to zmiana napięcia przemiennego na stałe, wykorzystywane praktycznie w każdym urządzeniu elektronicznym, gdzie napięcie zasilania po przetworzeniu zasila obwody wymagające z reguły niskiego napięcia stałego.

Przetwornice w naszym sklepie

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bogatą ofertę w dziale przetwornice dużej mocy, gdzie oferujemy na przykład konwertery DC/AC samochodowe z wyświetlaczem, które umożliwiają podłączenie do instalacji samochodowej urządzeń wymagających zasilania przemiennego 230 V. Dzięki niemu można podłączyć w aucie laptopa, drukarkę, oświetlenie czy małe AGD. Innym konwerterem dającym możliwość użycia w aucie jest przetwornica DC/DC, zmieniająca 12 V na 24 V, co umożliwia podłączenie np. CB radia, ogrzewania postojowego czy przenośnej lodówki. Zapraszamy do zrobienia zakupów w naszym sklepie.