Kategorie

MakeBlock - roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne to idealna pomoc naukowa dla dzieci, która może być wykorzystywana w domu i szkole. Zestawy MakeBlock nadają się do nauki mechaniki - budowy komponentów pojazdów, robotów czy innych maszyn - a także do nauki programowania, dzięki temu, że kontrolery wykorzystywane w MakeBlock są kompatybilne ze środowiskiem programistycznym Arduino IDE.

Podkategorie


Filtrowanie

Podwozie - typ:
Podwozie - ilość kół:
Producenci
Podwozie + napęd:
Podwozie + sterownik:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Modułowe roboty dla dzieci

Ekosystem MakeBlock składa się z elementów mechanicznych i elektronicznych, które służą do składania robotów edukacyjnych. Zestawy te idealnie nadają się dla dzieci do nauki programowania czy konstruowania urządzeń mechanicznych. Sprawdzą się doskonale tak jako zabawka w domu, jak i zestawy stworzone dla szkół, które wykorzystane mogą być na lekcjach techniki czy technologii informatycznej.

Szeroki wybór komponentów

W naszym sklepie znaleźć można szeroki wybór elementów do konstrukcji robotów edukacyjnych. Oprócz kompletnych zestawów MakeBlock z wszystkimi potrzebnymi elementami - podwoziem, kontrolerem i zestawem sensorów - dostępne są także osobne elementy mechaniczne, takie jak koła zębate czy elementy przekładni pasowych, a także inne elementy mechaniczne, przydatne przy budowie robota edukacyjnego dla dzieci.

Programowanie w Arduino i Scratchu

Dzięki możliwości wykorzystania znanych i sprawdzonych środowisk programistycznych, roboty edukacyjne prezentowane w naszym sklepie idealnie nadają się dla szkół do nauki programowania. Wykorzystanie Scratcha sprawia, że platforma ta jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dla dzieci - język ten jest niezwykle przyjazny, dzięki wykorzystaniu schematów blokowych do tworzenia algorytmów. Z kolei możliwość programowania robotów MakeBlock w Arduino jest niezwykle przydatna dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą sięgnąć po bardziej złożone algorytmy do sterowania tych robotów edukacyjnych.

Idealne narzędzie edukacyjne dla szkół

Duże zestawy elementów dostępne w naszym sklepie czynią z MakeBlock idealną platformę edukacyjną. Prezentowane roboty wykorzystują znane środowiska programistyczne, idealne nadające się dla dzieci, dzięki swojej prostocie i ogromnej ilości dokumentacji, dostępnej w sieci. Roboty edukacyjne MakeBlock dają także ogromne możliwości w zakresie nauki mechaniki - w naszym sklepie możecie znaleźć dużą ilość elementów mechanicznych - kół zębatych, przekładni pasowych, chwytaków, prowadnic liniowych i wiele innych. Pozwala to na naukę również podstaw mechaniki i budowy maszyn.