Kategorie

Kontrolery Tinycontrol

W kategorii “Kontrolery TinyControl” oferujemy duży wybór urządzeń o szerokim spektrum zastosowań. Firma TinyControl projektuje narzędzia do bezprzewodowej kontroli systemów procesów oraz maszyn za pośrednictwem sieci GSM oraz IP. Dzięki możliwościom komunikacji dwustronnej, możesz kontrolować odczyty z sensorów i aktywnie reagować na zmiany. Produkty z tej serii charakteryzują się niską ceną i niezwykle wysoką funkcjonalnością, znakomicie wpisując się w ideę Internetu Rzeczy (IoT - z angielskiego Internet of Things).

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Kontrolery TinyControl

Kontrolery TinyControl to urządzenia zaprojektowane z myślą o zdalnej kontroli urządzeń podłączonych do sieci GSM oraz IP. Część z nich posiada możliwość zasilania zarówno z zasilacza, jak i za pomocą systemu PoE (Power of Ethernet). To wyjątkowa technologia, która pozwala na przesył energii elektrycznej przez zwykłą skrętkę do urządzenia, które stanowi element sieci Ethernet - na przykład do kontrolera TinyControl. Z pomocą takiego kontrolera możesz odczytywać wartości z odpowiednio przygotowanych czujników oraz kontrolować aktuatory, które mają pracować w różny sposób w zależności od panujących warunków.

Zastosowanie kontrolerów TinyControl

TinyControl mogą pełnić rolę urządzenia Watchdog ISP do sprawdzania połączenia w sieci Ethernet i ewentualnego resetu poszczególnych elementów systemu. Wykorzystując czujniki temperatury w pomieszczeniach oraz elementy grzewcze TinyControl, można wspomagać kontrolę temperatury w mieszkaniu. Możesz także łatwo sprawdzać napięcie generowane w turbinach wiatrowych czy dzięki panelom słonecznym. Kontrolery TinyControl mogą również zostać wykorzystane jako elementy służące do przełączania zasilania awaryjnego z sieciowego na zasilanie wygenerowane z innego źródła, uruchamiając proces na podstawie informacji o aktualnym stanie napięcia. Takie urządzenia mogą się też sprawdzić jako kontrolery pozwalające na sterowanie wilgotnością i temperaturą w szklarniach lub oświetleniem w domu.

Co oferujemy w tej kategorii?

W tym dziale oferujemy szeroki wybór urządzeń TinyControl o zróżnicowanym przeznaczeniu, zaprojektowanych do wykorzystania w różnych systemach automatyki. Dostępny jest sprzęt umożliwiający kontrolę wielu czujników, kontrolery LAN spełniające rolę serwera WWW, a także modele z funkcją switcha oraz urządzenia z wyjściami PWM lub zasilaniem PoE. Połączenie z urządzeniem odbywa się zwykle za pośrednictwem interfejsów SPI, I2C, UART, 1-wire (RJ11). Wybór urządzenia powinien zależeć od docelowego celu zastosowania, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny model warto zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez producenta.