Kategorie

Obudowy Odroid

Pojawienie się na rynku w lutym 2016 roku minikomputerów Odroid było prawdziwą rewolucją wśród systemów wbudowanych, zwłaszcza dzięki zastosowaniu wysokowydajnych procesorów o dużej mocy obliczeniowej. Poza modułami minikomputerów Odroid oferujemy także szereg wielu akcesoriów do niego dedykowanych, a wśród nich obudowy. Montując Twojego Odroida w dedykowanej obudowie wyposażonej w otwory na złącza i kratki wentylacyjne, nie tylko dbasz o stronę estetyczną tego minikomputera, ale obudowa także zabezpiecza elektronikę minikomputera przed niepożądanymi zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Dlaczego używanie obudów do urządzeń elektronicznych ma duże znaczenie?

Obudowy znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach przenośnych, jak i stacjonarnych. Pełnią wiele praktycznych funkcji, m.in. pozwalają w razie potrzeby na wygodne przeniesienie urządzenia z jednego miejsca na drugie. Na etapie projektowym, montażowym i użytkowania obudowa stanowi szkielet dla podzespołów składowych urządzenia. Prawidłowy montaż mechaniczny elementów urządzenia w jego obudowie jest jednym z czynników gwarantujących prawidłowe działanie urządzenia. Ponadto zastosowanie obudów ma także funkcję ochronną – obudowa osłania wewnętrzne podzespoły, chroniąc je przed zabrudzeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Specjalne obudowy dedykowane do modułów Odroid

Tak jak każde urządzenia elektroniczne, tak również płytki PCB z modułami Odroid możesz również zainstalować w obudowie. W tym celu sklep Botland przygotował dla Ciebie ofertę obudów zaprojektowanych specjalnie pod konstrukcję mechaniczną minikomputera Odroid. Obudowy są dostępne jako modele wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Otwory wentylacyjne zapewniają prawidłową wentylację i chłodzenie minikomputera. Obudowy są dostępne w kolorach czarnym, czarno-białym, ale są również wersje przeźroczyste i czarno-przezroczyste. Ciekawą konstrukcją jest oferowana przez nas obudowa do minikomputera Odroid C2, której konstrukcja umożliwia mechaniczny montaż na tylnej części monitora bądź telewizora.