Kategorie

Kamery dla Raspberry Pi i akcesoria

Kamery kompatybilne z minikomputerem Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+, B i A. Produkty oferowane w tej kategorii, pozwolą Państwu na stworzenie inteligentnego systemu monitoringu lub wiele zaawansowanych konstrukcji wykorzystujących kamery do Raspberry Pi. Wysoka jakość wykonania modułów i podzespołów, miniaturyzacja wyposażenia oraz prostota montażu, tworzą idealne połączenie dla wymagających klientów!

Podkategorie


Filtrowanie

Kamera - matryca:
Rozdzielczość:
Producenci
Interfejs:
Kamera - typ:
Kamera - obiektyw
Kamera - filtr IR

Produkty na stronie

Produkty na stronie


Systemy wykorzystujące technologię Raspberry Pi, są doskonałym wyborem zarówno dla niewielkich firm, dużych przedsiębiorstw, jak i domowych użytkowników. Na jaką funkcjonalność można liczyć i jakie opcje oferuje zaawansowanie proponowanych produktów? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu!

Profesjonalny system monitoringu, przy użyciu kamery do Raspberry Pi

Bezpieczeństwo to podstawa – niezależnie, czy chodzi o gospodarstwo domowe, czy teren i budynek firmy. W obydwu przypadkach warto wyposażyć się w system monitoringu, oferujący wysoką jakość obrazu i automatykę, by nie trzeba było stale nadzorować tego, co obecnie dzieje się w okolicy zabezpieczonych miejsc. Wykorzystanie Raspberry Pi to świetny pomysł, z którego pomocą można stworzyć niezwykle rozbudowany układ, charakteryzujący się takimi wartościami jak:

  • wysokiej jakości obraz, 
  • wysoka rozdzielczość, 
  • satysfakcjonująca ilość FPS, 
  • automatyzacja, 
  • wyposażenie w czujnik ruchu, 
  • możliwość wykorzystania modułu kamer w nocy (dzięki czułości na promieniowanie z zakresu IR).

Zakup takiego systemu monitoringu w przypadku gotowych produktów, byłby niezwykle kosztowny i skomplikowany w instalacji – kamery do Raspberry Pi nie wymagają w większości sytuacji instalacji sterownika, tylko prostej konfiguracji przy użyciu komputera.

Projektów wykorzystujących kamery do Raspberry Pi jest nieskończenie wiele, a użytkowników ogranicza jedynie ich wyobraźnia. Świetnym przykładem są m.in. zdalnie sterowane roboty, drony i wiele innych konstrukcji, które zależą jedynie od umiejętności i potrzeb użytkowników.