Kategorie

Akumulatory Li-Ion

Akumulatory li-on to akumulatory litowo-jonowe stosowane przede wszystkim w różnego rodzaju sprzęcie elektronicznym. Mamy z nimi do czynienia przy okazji telefonów komórkowych, laptopów i innych urządzeń mobilnych. To alternatywa dla akumulatorów ołowiano-kwasowych, która cechuje się znacznie większymi korzyściami.

Filtrowanie

Ogniwo - Ilość:
Napięcie wyjścia od
Pojemność mAh:
Producenci
Masa:
Długość:
Wysokość:
Szerokość:
Ogniwo - Typ
Ogniwo - Obudowa:

Akumulatory li-on cechują się dziesięciokrotnie dłuższą żywotnością niż ich ołowiano-kwasowe odpowiedniki. Są aż o 75% lżejsze i o 25 mniejsze, z tego powodu znalazły zastosowanie w nowoczesnym sprzęcie elektronicznym. Bardzo szybko się ładują – nawet godzinę. Wyróżniają się ponadto znacznie większą sprawnością, a także są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Akumulatory li-on i ich zastosowanie

Akumulatory litowo-jonowe są wykorzystywane nie tylko do produkcji mobilnych urządzeń elektronicznych. Znalazły zastosowanie również przy pojazdach elektrycznych, producenci chętnie wybierają je przy produkcji pojazdów z napędem hybrydowym.

Akumulatory li-on pełnią także funkcję magazynów energii przy odnawialnych źródłach energii oraz są testowane w branży lotniczej. Zaleca się ładowanie akumulatorów li-on możliwie najszybciej po ich rozładowaniu. W przypadku nieużywania ich przez dłuższy czas powinno rozładować się je do ok. 40%. Przekłada się to na wzrost ich żywotności. Nie należy doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii, a także należy zadbać o przechowywanie akumulatora w chłodnym miejscu. Stosowanie ich jest związane z wymiernymi korzyściami dla użytkownika. Nie jest wymagane nieustanne kontrolowanie, co pozwala skoncentrować się na obowiązkach związanych z właściwą pracą. Krótki czas ładowania znacznie usprawnia pracę i użytkowanie urządzenia. Wysoka wydajność i długa żywotność to oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Akumulatory li-on dostępne są w naszym sklepie w różnych wariantach. Różnią się pojemnością, napięciem  nominalnym, a także maksymalnym prądem ładowania.