Kategorie

Akumulatory Li-Ion

Akumulatory Li-Ion to ogniwa litowo-jonowe. Od popularnych obecnie ogniw Li-Pol różnią się przede wszystkim obecnością płynnego elektrolitu (zamiast żelowego). Jest to akumulator elektryczny, którego jedna elektroda jest z wykonana z tlenków metali, druga z węgla, a elektrolit roztwór organicznych rozpuszczalników z solami litowymi. Dzięki znakomitemu stosunkowi ilości przechowywanej energii do masy znajdują dzisiaj zastosowanie we wszelkiego rodzaju sprzęcie elektronicznym, takim jak na przykład laptopy czy telefony komórkowe. Również robotycy oraz elektronicy chętnie wykorzystują je jako źródło energii. Ogniwa Li-Ion mogą spokojnie zasilić wiele z Twoich projektów.

Filtrowanie

Ogniwo - Ilość
Napięcie wyjścia od
Pojemność mAh
Producenci
Masa
Długość
Wysokość
Szerokość
Ogniwo - Typ
Ogniwo - Obudowa

Akumulatory Li-Ion - Zalety i charakteryzacja

Akumulatory litowo-jonowe mają dużą zaletę, której brakuje akumulatorom litowo-polimerowym - mają jednolity, ustandaryzowany kształt obudowy. Akumulatory polimerowe wyróżniają się dowolnością możliwego kształtu, jednak utrudnia to na przykład prototypowanie nowych urządzeń. Natomiast standardowy kształt akumulatora litowo-jonowego można łatwo zamodelować w programie graficznym. Akumulatory litowo-jonowe często stosowane są jako stacjonarne magazyny energii przy źródłach energii odnawialnej (te charakteryzują się niestabilnością pracy). Aktualnie tego typu źródła energii stosowane są w samochodach elektrycznych, takich jak Tesla Roadster czy Nissan Leaf.

Przewaga akumulatorów Li-Ion nad innymi rozwiązaniami

Zdecydowaną przewagą akumulatorów Li-Ion w stosunku do jeszcze niedawno stosowanych baterii NiMH jest około dwa razy większa pojemność energetyczna (porównując ogniwa o tych samych rozmiarach oraz wadze). Bardzo dużym atutem jest również brak tak zwanego efektu pamięci, znanego ze starszych modeli telefonów komórkowych, w których po zakupie należało 3 razy rozładować i naładować telefon do pełna, aby akumulator działał prawidłowo i możliwie najwydajniej. Akumulatory litowo-jonowe są zazwyczaj sprzedawane jako pojedyncze ogniwo o różnych rozmiarach (uzależnionych od pojemności energetycznej).

Ogniwa litowo-jonowe (Li Ion) -  Sprawdź co oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz akumulatory o napięciu wyjściowym 3,7 V oraz (w zależności od modelu) o pojemnościach 800 mAh, 2100 mAh, 2200 mAh, 2500 mAh, 2600 mAh, 3001 mAh, 3400 mAh, 3500 mAh. W asortymencie posiadamy jedynie produkty wykonane przez renomowanych producentów - są to firmy Sony, XTAR, Samsung, OEM oraz Panasonic.