Kategorie

Huby USB

Hub USB - Praktycznie każdy użytkownik komputera miał kiedyś sytuację, w której zabrakło mu portów USB, aby podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia. Często musiało skończyć się to kompromisem - na przykład odłączenie ładującego się telefonu na rzecz możliwości korzystania z myszki bezprzewodowej. Huby USB to sposób na proste rozwiązanie takich sytuacji oraz znakomita szansa na poszerzenie możliwości zarówno stacjonarnych komputerów PC, laptopów, jak i mikrokomputerów takich jak Raspberry Pi.

Huby USB do różnych typów przewodów

Hub USB to rodzaj rozdzielnika USB (lub rozdzielacz USB), dzięki któremu z łatwością możesz podłączyć niezależnie kilka osobnych urządzeń. Takie rozwiązanie działa w komputerze, laptopie, mikrokomputerze lub w smartfonie (do tego ostatniego zwykle konieczne jest wykorzystanie przewodu typu hub micro USB) i daje możliwość podłączenia na przykład klawiatury lub gamepada, dzięki któremu korzystanie z gier jest znacznie przyjemniejsze. USB Hub (tzw. rozdzielacz USB) to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla każdego. Sprawdź także aktywny HUB USB dostępny w kilku modelach.

Rozdzielacz USB - Większe możliwości Raspberry Pi i oszczędzanie gniazd

Raspberry Pi ma ograniczoną liczbę złączy USB - umożliwienie korzystania ze znacznie większej ilości takich połączeń to otwarcie zupełnie nowych możliwości. Posiadając odpowiednie narzędzia, z łatwością podłączysz do swojego mikrokomputera klawiaturę na USB, pozostając jednocześnie podłączonym do komputera. W ofercie Botland znajdziesz także hub USB w różnorodnych wersjach z wieloma gniazdami, przy których indywidualnie są zainstalowane praktyczne przełączniki. Jeżeli urządzenie zostanie podłączone do komputera, z łatwością można odłączać różne przewody, nie zużywając przy tym gniazd - do tego celu będą wykorzystywane jedynie z włączniki i wyłączniki. Dostępny jest także aktywny HUB USB.

Różnorodne możliwości od Botland

W naszej ofercie uwzględniamy szereg unikalnych rozwiązań od renomowanych firm - jest to między innymi hub USB z wyłącznikami w różnych odsłonach, rozdzielacz USB z podświetleniem oraz z czytnikami kart pamięci (SD). Posiadamy huby USB zarówno w wersjach posiadających dodatkowo podłączenie do prądu, jak i takie, które korzystają jedynie z zasilania w porcie USB. Tak zwane huby USB aktywne mogą osiągać znacznie większe prędkości przesyłu (od pasywnych), dzięki dostarczaniu prądu z odpowiednim natężeniem. Dostępne są wersje kompatybilne z USB 2.0 (i starszymi wersjami) oraz z USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0 i wcześniejszymi).