Kategorie

Ładowarki LiPol - moduły

Podczas budowania własnego projektu elektronicznego, na etapie montażu może okazać się, że układ zarządzania zasilaniem i ładowaniem baterii ma zbyt duże rozmiary i nie mieści się w obudowie. Niewielkie moduły ładowarek LiPol bardzo dobrze rozwiązują ten problem - cechują się łatwym montażem i zajmują niewielką ilość miejsca, co czyni je praktycznymi urządzeniami. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór ładowarek o wydajności prądowej dopasowanej na potrzeby własnego projektu elektronicznego.

Wielofunkcyjne ładowarki do baterii o różnych możliwościach podłączenia ładowania

Oferowane przez sklep Botland moduły ładowarek na płytkach PCB od takich producentów jak SparkFun, DFRobot czy Adafruit, są bardzo proste w użyciu. Już po podłączeniu modułu ładowania za pomocą przewodu MicroUSB do złącza USB w komputerze i podłączeniu do złącza JST pakietu litowo-polimerowego bądź litowo-jonowego o napięciu znamionowym 3,7V lub 4,2V, rozpoczyna się proces ładowania, co jest sygnalizowane świeceniem czerwonej diody LED. Kiedy bateria jest naładowana i gotowa do użycia, zapala się zielona dioda LED.

Wskazówki przy użytkowaniu modułów ładowarek

Moduły ładowarek należy używać tylko i wyłącznie do ładowania akumulatorów Li-ion i LiPol. Inne pakiety akumulatorowe mogą się różnić napięciem znamionowym, składem chemicznym, układem wyprowadzeń złącza oraz biegunowością, co może spowodować uszkodzenie pakietu bądź modułu ładowarki. Oferowana przez nas ładowarka Adafruit MCP73831, realizuje trójstopniowy proces ładowania. Po podłączeniu zasilania oraz pakietu, rozpoczyna się ładowanie kondycjonujące z precyzyjną regulacją prądu ładowania, po czym następuje przejście na etap szybkiego ładowania. Po skończeniu ładowania, moduł ładowarki przechodzi w stan podtrzymywania napięcia na baterii. Fabrycznie nastawiony prąd ładowania wynosi 100mA i będzie wystarczający do szybkiego naładowania akumulatorów poprzez zasilanie modułu z portu USB. Jeśli jednak Twoje pakiety baterii mają większą pojemność, a potrzebujesz szybko je naładować, wówczas wystarczy, że zlutujesz zworkę na spodniej stronie płytki PCB i wtedy uzyskasz na wyjściu ładowarki prąd ładowania wynoszący do 500mA. W zestawie znajdziesz przewód ze złączem JST do ładowania. W ofercie naszego sklepu dostępne także małe, przenośne powerbanki o dużej pojemności.