Przedłużacz przewodu komputerowego IEC - Lanberg - 1,8m

Indeks: IMP-11968 EAN: 5901969409826

Przedłużacz do zasilaczy o długości 1,8 m zakończony złączem żeńskim i męskim.

Przedłużacz przewodu komputerowego IEC - Lanberg - 1,8m
10,90 zł
8,86 zł netto
Zapłać później
Producent: Lanberg

Opis produktu: Przedłużacz przewodu komputerowego IEC - Lanberg - 1,8 m

Wyprodukowany przez firmę Lanberg przedłużacz przeznaczony do przewodu komputerowego IEC. Przedmiotem sprzedaży jest model w kolorze czarnym o długości równej 1,8 m. Przewód został wyposażony w dwa złącza - męskie i żeńskie. 

Specyfikacja techniczna przedłużacza od Lanberg

  • Typ: przedłużacz do przewodu IEC
  • Kolor przewodu: czarny
  • Długość przewodu: 1,8 m
  • Złącza: żeńskie i męskie
Przedłużacz przewodu komputerowego IEC od Lanberg.

Przedłużacz przewodu komputerowego IEC od Lanberg.

Budowa przewodu IEC do zasilacza komputerowego

Choć funkcja przewodu przedłużacza zasilającego 230V wydaje się być oczywista, to jego technologia wykonania opracowana w sposób dogłębny, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne użytkowanie tego elementu. Wewnątrz głównej, zewnętrznej warstwy izolacyjnej, poprowadzone są trzy żyły, które są wykonane w postaci izolowanych przewodów typu linka - takie rozwiązanie zapewnia lepszą elastyczność i nieporównywalnie lepszą odporność na złamanie niż ma to miejsce w przypadku przewodów typu drut. W normalnym stanie pracy, obie żyły przewodzą prąd elektryczny - w zależności od sposobu podłączenia żył w gnieździe źródła napięcia zasilania, jedna z żył jest podłączona pod potencjał napięcia fazowego 230V, a druga pod potencjał przewodu neutralnego o napięciu zbliżonym do 0V. Natomiast trzeci przewód umieszczony w przedłużaczu, jest przewodem ochronnym (PE), który zapewnia fizyczne połączenie obudowy komputera z potencjałem ziemi lub z przewodem ochronno-neutralnym (PEN).

Podłączenie przedłużacza zasilającego 230V

Oferowany przedłużacz przewodu zasilającego 230V do komputerów, jest zakończony wtykiem z trzema wyprowadzeniami po jednej stronie i z drugiej strony - gniazdem z trzema wyprowadzeniami. Gniazdo podłączamy do złącza zasilającego umieszczonego w komputerze, a wtyk podłączamy do gniazda przewodu zasilającego lub kolejnego przedłużacza. Przedłużacz oraz inne przewody należy poprowadzić tak, aby uniknąć ich wzajemnego plątania się oraz tak, aby nie dopuścić do naciągania przewodów, które mogłoby doprowadzić do rozłączenia. Nagłe rozłączenie przedłużacza może w skrajnych przypadkach doprowadzić do uszkodzenia komputera lub innych urządzeń elektrycznych, a nawet śmiertelnego porażenia prądem elektrycznym lub wybuchu pożaru.

Szerokość opakowania 18 cm
Wysokość opakowania 3 cm
Głębokość opakowania 21.5 cm
Masa opakowania 0.146 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: