Kategorie

Przetworniki A/C i C/A

Elektronika i technologie niosą ze sobą wielkie zmiany. Chcąc poszerzać możliwości, stale udoskonalamy to, co wydawało się idealne. Wykorzystanie podzespołów najwyższej jakości oferuje satysfakcję i zadowolenie podczas konstruowania projektów lub wymiany uszkodzonych części – zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą Botland, gdzie znajdą Państwo wysokiej jakości przetworniki AC i CA.

Zmień sygnał z analogowego na cyfrowy lub odwrotnie – przetworniki AC i CA w twoim wyposażeniu

Dysponujemy produktami, które są w pełni kompatybilne z minikomputerami Raspberry Arduino, dzięki czemu wszyscy miłośnicy konstruowania własnych zaawansowanych układów, znajdą niezbędne wyposażenie do swoich projektów. Przetworniki AC i CA, znajdują szerokie zastosowanie m.in. w miernictwie elektronicznych i systemach transmisyjnych – znajdują się one niemal we wszystkich urządzeniach audio/wideo, które posiadają zdolność odbierania lub nadawania sygnału analogowego. Możliwość odbioru radia lub nawet połączenia telefoniczne z wykorzystaniem smartfonów, nie byłyby możliwe, gdyby aparaty i sprzęt, nie zostały wyposażone w tego typu element. Chcąc stworzyć zaawansowane konstrukcje, posiadające możliwość nadawania i odbierania sygnału, który zostanie w późniejszej kolejności przetworzony, np. przez komputer, układ musi dysponować przetwornikami AC i CA, które pozwolą na odczyt danych lub wykonywanie poleceń. Warto stawiać na rozwiązania, które będą charakteryzować się precyzją wykonania i najwyższą jakością wykorzystanych materiałów – w sklepie Botland, dokonujemy szczegółowej weryfikacji wyposażenia, by selekcja pozwoliła nam zagwarantować klientom najwyższą jakość.

Konwersja sygnału analogowego na cyfrowy i odwrotnie – jak to możliwe

Chociaż praktyka wygląda na skomplikowaną i wymaga zaawansowanej wiedzy z takich dziedzin, jak fizyka, czy matematyka, chcemy w prosty sposób zobrazować Państwu teorię pracy przetworników AC i CA. Zadaniem układu jest uproszczenie, czyli zamiana sygnału analogowego do postaci dyskretnej, inaczej nazywanej skwantowaną. Sygnał analogowy ma wartości płynne, natomiast cyfrowy skokowe – dlatego przetwornik musi dokonywać konwersji w odpowiedniej skali. Czynności wykonywane przez przetwornik dzieli się na: próbkowanie, kwantyzacja i kodowanie. Chcąc dokonać zmiany sygnały cyfrowego na analogowy, przetwornik ma zadanie odwrotne.

Popularne produkty w tej kategorii: