Kategorie

Przewody pomiarowe

Przewody pomiarowe

Jedną z gałęzi elektroniki są mierniki i pomiary. W jednej z naszych kategorii przewody pomiarowe dobiorą Państwo najróżniejsze sondy i przewody do swoich urządzeń pomiarowych. Mogą one być zakończone końcówkami kątowymi, krokodylkami czy też sondami pomiarowymi o długości 145 mm - wszystko to dla Państwa wygody i satysfakcji z pracy. Zapraszamy serdecznie wszystkich początkujących, jak i zaawansowanych majsterkowiczów do zapoznania się z nasza bogatą ofertą sklepu internetowego Botland!

Filtrowanie

Przewód - Typ:
Przewód - Standard:
Ilość pinów
Kolor:
Długość przewodu:
Raster:

Czym mierzyć wielkości fizyczne?

Najczęstszym urządzeniem używanym do pomiarów wielkości fizycznych, takich jak rezystancja, napięcie czy częstotliwość jest wielofunkcyjny miernik cyfrowy, czyli popularny multimetr. Jest to urządzenie pomiarowe posiadające możliwość mierzenia różnych wielkości fizycznych - nowoczesne multimetry mogą realizować kilka pomiarów jednocześnie, zapisywać wyniki i wyliczać ich średnią. Skorzystaj z naszej oferty na przewody pomiarowe i dobierz kable do swojego miernika.

Mierzymy różne wielkości fizyczne

Zaczynając swoją przygodę z elektroniką i pomiarami wartości, warto poznać podstawowe jednostki, które przyjdzie nam zmierzyć multimetrem z dobranymi w naszym dziale przewodami pomiarowymi. Zacznijmy od napięcia elektrycznego, które jest różnicą potencjałów elektrycznych między dwoma punktami obwodu elektrycznego. Symbolem napięcia jest U, z kolei do jego pomiarów można użyć również woltomierza. Kolejnym pojęciem jest rezystancja elektryczna, którą oznacza się dużą literą R. Stanowi ona wielkość charakteryzującą relację pomiędzy napięciem a natężeniem prądu.

Świat elektroniki

Wchodząc w bogaty świat elektroniki spotkamy wielkości fizyczne takie jak napięcie, rezystancja, pojemność elektryczna, indukcyjność i wiele innych - oprócz tego spotkamy elementy takie jak opornik, cewka, kondensator, poznamy prawa Ohma i Kirchhoffa czy też twierdzenie Tellegena. Skorzystamy z urządzeń takich jak amperomierz, woltomierz, omomierz, albo multimetr posiadający w sobie możliwość pomiaru różnych wielkości. Do mierników proponujemy przewody pomiarowe przydatne zarówno do podstawowych, jak i zaawansowanych prac i pomiarów.