Kategorie

Genibot - roboty edukacyjne

Genibot to mały, inteligentny robot edukacyjny pozwalający w ciekawy sposób wprowadzić najmłodszych w świat nauki. Robot po wydaniu mu odpowiednich poleceń może odgrywać rytm, dodawać i odejmować, rysować figury oraz poruszać się po przygotowanej linii. W tej kategorii znajdziesz roboty wraz z akcesoriami czyniącymi naukę jeszcze efektywniejszą.

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mają niezwykle chłonne umysły, ale nie są jeszcze zainteresowane tradycyjną nauką. Aby zachęcić je do zgłębiania nowych technologii, trzeba zamienić naukę w zabawę. Na świecie powstało już sporo kursów programowania dla dzieci, zarówno w formie aplikacji mobilnych, jak i robotów edukacyjnych. Drugi ze wspomnianych wariantów ma dodatkową zaletę: w jeszcze większym stopniu wpływa na wyobraźnię dziecka, ponieważ angażuje – oprócz zmysłu wzroku i słuchu – także zmysł dotyku. Podczas programowania robota edukacyjnego dziecko widzi, że wydawane polecenia przekładają się na rzeczywiste „zachowania” zabawki. Jednym z najciekawszych rozwiązań do nauki programowania dla dzieci jest Genibot, przeznaczony dla najmłodszych już od czwartego roku życia.

Mały robot o wielu talentach

Genibot zamknięty jest w obudowie o kształcie niewielkiej kostki. I choć w przeciwieństwie do niektórych elektronicznych zabawek, ten robot edukacyjny nie posiada oczu oraz innych części twarzy, to błyskawicznie „ożywa” dzięki poleceniom wydawanym przez użytkownika. Współpraca z urządzeniem Genibot pozwala na realizację wielu ciekawych misji. Programowanie może odbywać się za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub… w trybie offline, dzięki zestawowi kart. Robot edukacyjny sczytuje znajdujące się na kartach znaki, a następnie wykonuje w zadanej kolejności zawarte na nich polecenia. W przypadku aplikacji mobilnej natomiast, do nauki programowania służy niezwykle przejrzyste środowisko graficzne. Użytkownik ma w nim do dyspozycji wirtualne karty, które układa, budując w ten sposób cały „kod” do odtworzenia przez robota Genibot.

Co potrafi Genibot?

Jedną z podstawowych umiejętności robota edukacyjnego jest poruszanie się zgodnie z zadanym przez użytkownika kierunkiem. Genibot może przy tym obracać się w miejscu, a jeśli jest sterowany poprzez precyzyjniejszą aplikację mobilną, także obracać się o ściśle określony kąt. Robota można ponadto zaprogramować w taki sposób, aby podążał po narysowanej linii (jak typowy line follower), podświetlał pasek w górnej części obudowy na określony kolor, albo też emitował wskazaną przez użytkownika sekwencję dźwięków (przy pomocy wbudowanego głośnika). Robot edukacyjny Genibot wspiera również najmłodszych w nauce liczenia, wskazując wynik dodawania i odejmowania czy też porusza się wykonując trasę o określonej odległości. Niezwykle ciekawy efekt można uzyskać, jeśli połączy się kilka identycznych robotów dla dzieci w „drużynę”, współpracującą ze sobą i wykonującą wspólnie określone polecenia. Współpraca pomiędzy kilkoma urządzeniami możliwa jest dzięki modułowi Bluetooth.

Ciekawe dodatki do robota Genibot

Robot edukacyjny dostarczany jest w zestawie, który zawiera sporo akcesoriów uatrakcyjniających zabawę. Oprócz niemal stu kart do programowania robota w trybie offline, użytkownik otrzymuje nakładkę do klocków LEGO, dzięki której może dobudować do urządzenia Genibot swoją własną konstrukcję. W zestawie znajdują się ponadto papierowe nakładki, a także uchwyt do markera, ułatwiający zlecanie robotowi rysowania, a także części spychacza, dzięki którym Genibot może przesuwać elementy znajdujące się na jego drodze albo… rozgrywać wspólnie z innymi robotami mecze piłkarskie. Ważny element konstrukcji robota edukacyjnego stanowi także uchwyt na dodatkowe moduły, dzięki któremu można łatwo wzbogacić urządzenie np. o wyświetlacz LED albo czujnik odległości. W naszym sklepie znajdziesz ponadto – oferowane osobno – maty edukacyjne do kodowania, dedykowane dla zastosowań szkolnych i przedszkolnych oraz krążki z poleceniami, przeznaczone do układania „kodu” na matach.