Kategorie

Google Coral

Płytki powstałe przez oddział Coral jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie - Google. Wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do tworzenia wszelkich projektów bazujących na sztucznej inteligencji AI. 

Google Coral - wyjątkowy sprzęt do wyjątkowych zadań

Google Coral to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla deweloperów. Urządzenia pochodzą od jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie - Google. Logo giganta w elektronice najczęściej może kojarzyć się z telefonami lub komputerami o nazwie Pixel. Opisywany sprzęt to urządzenia tworzące dla użytkownika środowisko, w którym możliwe jest uczenie maszynowe algorytmów. W ofercie posiadamy Google Coral Dev Board oraz Google (zaawansowany technicznie komputer jednopłytkowy) oraz Coral USB Accelerator (urządzenie, dzięki któremu zwykły komputer zyskuje zupełnie nowe możliwości).

Google Coral Dev Board

Urządzenie Coral Dev Board to niewielki komputer jednopłytkowy od firmy Google. Pozornie niewiele różni się od popularnych minikomputerów Raspberry Pi czy Arduino, jednak w rzeczywistości sprzęt jest znacznie bardziej ukierunkowany na konkretne zadania. To produkt przeznaczony przede wszystkim dla deweloperów, którzy zamierzają korzystać z zaawansowanych możliwości uczenia maszynowego algorytmów. Komputer jest wyposażony w pracujący na Debianie Mendel Linux oraz w szereg bibliotek Tensor Flow Lite. Znajdziesz tam szereg gotowych do skompilowania modeli. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesne systemy łączności przewodowej i bezprzewodowej, ale do prawidłowej pracy nie jest konieczne połączenie z internetem. Wszelkie procesy odbywają się lokalnie na urządzeniu.

Google Coral Dev Board - wyposażenie

Sprzęt jest doskonale chroniony przed przegrzewaniem dzięki zastosowaniu dużego radiatora z wbudowanym wentylatorem. Mimo bycia skierowanym do konkretnej grupy klientów urządzenie jest znakomicie wyposażone sprzętowo, dzięki czemu jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne. Dev Board posiada wszelkie narzędzia, dzięki którym można łatwo przeprowadzać procesy prototypowania - dostępne jest złącze DSI do wyświetlaczy, gniazdo CSI-2 (żebyś mógł podłączyć kamerę), port Gigabit Ethernet, złącza USB 2.0, USB 3.0 oraz złącza GPIO (40 pinów). “Sercem” urządzenia jest procesor NXP iMX 8M (Quad-Core ARM Cortex A53 + ARM Cortex M4F), posiada 1 GB pamięci operacyjnej RAM (LPDDR4), 8 GB wbudowanej pamięci eMMC oraz interfejsy Wi-Fi (802.11 b/g/n/ac 2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 4.1, slot na karty microSD, HDMI, wyjście mini jack, port do mikrofonu i wyjście na głośniki (terminal 4-pin 2,54 mm). Najważniejszym elementem jest jednak tak zwany koprocesor Edge TPU, czyli układ tensorowy, z którego korzysta się razem z biblioteką Tensor Flow do uczenia maszynowego. Urządzenie ma niewielkie wymiary (wymiary płytki głównej to 88 x 60 x 24 mm) i bardzo niski poziom poboru energii.

Google Coral USB Accelerator

Google Coral USB Accelerator to niewielkie urządzenie, które może działać po podłączeniu przez port USB do komputera z systemem operacyjnym Linux, Windows lub MacOS. Warto zauważyć, że sprzęt doskonale współpracuje z urządzeniami, które opierają swoją pracę o Linuxa, czyli między innymi Raspberry Pi. Komputer po podłączeniu Coral USB Accelerator uzyskuje dostęp do wyjątkowego koprocesora Edge (przeznaczony do zastosowań w uczeniu maszynowym). Można powiedzieć, że jest to urządzenie, które w połączeniu na przykład z Raspberry Pi może stanowić tańszy odpowiednik oryginalnego Google Dev Board.