Kategorie

Micro:bit - obudowy i akcesoria

W kategorii “Microbit - Obudowy i akcesoria” znajdziesz przydatne obudowy na całe płytki Micro:bit oraz specjalne gniazda żeńskie, dzięki którym uzyskasz aż 40 wyprowadzeń. Posiadamy wiele rodzajów tego typu elementów, dzięki którym w prosty sposób będziesz mógł przylutować stabilne połączenie Twojej płytki rozwojowej z układem scalonym, który sam zaprojektowałeś. Proponowane obudowy dostępne są w kolorze czarnym oraz przezroczystym - te ostatnie doskonale nadają się do zastosowań edukacyjnych, ponieważ można obserwować pracę urządzenia nawet po zamknięciu obudowy.

Microbit - Obudowy i akcesoria

Micro:bit to znakomita płytka rozwojowa, dająca szerokie możliwości swoim użytkownikom. Podstawowym celem projektu, podczas którego powstawała, było popularyzowanie nauk technicznych (przede wszystkim elektroniki i robotyki) wśród młodzieży i dzieci. W tym celu postarano się, aby płytka była możliwie najtańsza, oferowała duże możliwości i nie wymagała specjalistycznej wiedzy do obsługi. Biorąc pod uwagę specyficzne uwarunkowania techniczne i ochronne wszelkich sprzętów kierowanych dla młodszych użytkowników oraz oczywiste powody takich zabiegów, warto zaopatrzyć urządzenie tego typu w dodatkową obudowę. Chroni ona zarówno przed kurzem i drobinami, które mogłyby dostać się na ścieżki na płytce, jak i również przed skutkami wstrząsów oraz upadków z wysokości.

Wyprowadzenia - gniazda żeńskie dla płytki Micro:bit

Oferowane przez nasz sklep wyprowadzenia do płytek Micro:bit to znaczące ułatwienie w szczególności dla osób, które zamierzają podłączać je do swoich własnych układów. Proponowane produkty posiadają po 40 pinów przeznaczonych do montażu powierzchniowego - SMD. Przylutowane w ten sposób połączenia, wychodzące ze specjalnie przygotowanego gniazda (montaż polega przede wszystkim na wsunięciu do środka odpowiedniego brzegu płytki), są dużym ułatwieniem. Takie rozwiązanie przede wszystkim przedłuża żywotność płytki i umożliwia zwiększenie ilości jej zastosowań. Jako użytkownik możesz na przykład zaprojektować kilka modułów, które będą współpracowały z płytką Micro:bit, wykorzystując przy tym oferowane przez nas gniazda. Aby skorzystać z danego modułu, będziesz musiał jedynie wsunąć płytkę do jednego z nich.