Opis produktu: Tamiya 70105 - zestaw wałów 3mm
Zestaw wałów o różnych długościach o średnicy 3mm firmy Tamiya.
Zawartość zestawu Tamiya 70105
- Dwa wały o średnicy 3 mm, długości 150 mm sześciokątne
- Dwa wały o średnicy 3 mm, długości 100 mm sześciokątne
- Dwa wały o średnicy 3 mm, długości 100 mm okrągłe
- Dwa wały o średnicy 3 mm, długości 100 mm okrągłe z obustronnym gwintem na długości 20 mm
- Zestaw śrubek
- Klucz imbusowy
Wały są kompatybilne z przekładniami firmy Tamiya.
W naszej ofercie również zestaw wałów gwintowanych.
Uniwersalny zestaw wałków dla modelarstwa i mechaniki precyzyjnej
Tamiya 70105 to uniwersalny zestaw niewielkich wałów o średnicy nominalnej równej 3 mm i zróżnicowanych zakończeniach. Wałki okrągłe (gładkie) nadają się do współpracy z zębatkami tworzywowymi oraz niektórymi kołami pasowymi, stosowanymi m.in. w modelarstwie RC, zaś sześciokątne umożliwiają mocowanie elementów z otworem kształtowym, co uniemożliwia ich swobodny obrót (zapobiega ślizganiu).
Znajdujące się w komplecie wały z zakończeniami gwintowanymi pozwalają natomiast na zamocowanie kół napędowych lub podporowych za pomocą obustronnie umieszczonych nakrętek, co dodatkowo zwiększa uniwersalność oferowanych elementów. Zestaw zawiera także zapas śrubek oraz pasujący klucz imbusowy.
Podwozia i inne elementy dla robotyki mobilnej
Budowa własnego robota mobilnego całkowicie od podstaw wiąże się z szeregiem trudności, wynikających z konieczności samodzielnego wytwarzania pasujących do siebie elementów mechanicznych – podwozia, mocowań napędów i elektroniki, obudowy, czy też nawet komponentów ramienia manipulacyjnego bądź chwytaka.
Gotowe podwozia i platformy jezdne znakomicie ułatwiają budowę konstrukcji amatorskich i przyspieszają etap montażu, co pozwala szybciej przejść do tego, co elektroników interesuje najbardziej – budowy układu sterującego oraz tworzenia oprogramowania. W naszej ofercie zamieściliśmy szeroki wachlarz tego typu produktów – mamy zarówno same napędy (silniki DC, BLDC i krokowe, a także serwomechanizmy modelarskie), jak i rozmaite platformy kołowe, gąsienicowe oraz kroczące. Nie zabrakło także bogatej gamy czujników, modułów sterujących (w tym na bazie Arduino), nakładek oraz modułów komunikacyjnych.
Przydatne linki |