Czujnik siły nacisku - 45kg - SparkFun SEN-08685

Indeks: SPF-10112 EAN: 5904422315023

Czujnik nacisku zmniejsza swoją rezystancje, gdy siła przyłożona do powierzchni czujnika narastaSensor o długości 216 mm, maksymalna siła nacisku wynosi ok. 45 kg

Czujnik siły nacisku - 45kg - SparkFun SEN-08685
139,00 zł
113,01 zł netto
Zapłać później
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Oczekiwanie na dostawę
Producent: SparkFun
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Czujnik siły nacisku - 45 kg - SparkFun SEN-08685

Czujnik nacisku zmniejsza swoją rezystancje, gdy siła przyłożona do powierzchni czujnika narasta, rezystancja nie zmienia podczas zginania czujnika. Sensor o długości 216 mm, maksymalna siła nacisku wynosi ok. 45 kg. Raster wyprowadzeń wynosi 2,54 mm.

Specyfikacja techniczna czujnika

  • Średnica: 25,4 mm (1")
  • Długość: ok 216 mm - 8,5"
  • Siła nacisku: max 45 kg - 100 lbs
  • Raster wyprowadzeń: 2,54 mm
Czujnik siły nacisku.

Czujnik siły nacisku.

Niewielki czujnik siły nacisku do aplikacji robotycznych i nie tylko

Czujnik siły nacisku – 45 kg marki Tekscan jest przeznaczony do zgrubnego pomiaru obciążenia, a ściślej rzecz ujmując – siły, wywieranej na okrągłą końcówkę czujnika. Opatentowany w 2001 roku sensor zapewnia dobrą liniowość na poziomie 3% (w zakresie od 0 do 50% maksymalnego obciążenia) i powtarzalność na poziomie 2,5%. Histereza czujnika nie przekracza przy tym 4.5% pełnej skali, zaś dryft długoczasowy – 5%.

Dużą zaletą czujnika nacisku jest krótki czas reakcji (zaledwie 5 μs), co pozwala na zastosowanie go nawet z szybkimi przetwornikami ADC. Sensor odpowiada zmianą rezystancji na zmianę siły nacisku, dlatego też sygnał wyjściowy może być łatwo uzyskany za pomocą prostego układu opartego na jednym wzmacniaczu operacyjnym. W najprostszej wersji element może pracować w konfiguracji klasycznego dzielnika napięcia, podłączonego bezpośrednio do wejścia ADC lub dowolnego układu analogowego.

Zastosowania czujników nacisku

Czujniki nacisku, takie jak oferowany przez nas sensor marki Tekscan, doskonale nadają się do budowy prostych wag (niewymagających dokładności pomiarowej na poziomie zapewnianym przez konwencjonalne tensometry). Elementy przeznaczone do pracy z mniejszymi siłami są też wykorzystywane m.in. jako sensory sprzężenia zwrotnego w robotycznych chwytakach i rękawicach, przeznaczonych do sterowania bionicznymi modelami rąk. Sprawdź też pozostałe czujniki nacisku dostępne w naszej ofercie.

Szerokość opakowania 6 cm
Wysokość opakowania 7 cm
Głębokość opakowania 1.1 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: