Kategorie

Wiertarki i wkrętarki

Wiertarka jest najczęściej używanym, podstawowym elektronarzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie nie tylko profesjonalny warsztat, halę produkcyjną czy stolarnię, ale nawet zwykłe gospodarstwo domowe. W każdym domu od czasu do czasu zachodzi potrzeba powieszenia półki, obrazu czy instalacji dodatkowego przewodu – nie wspominając o remoncie czy nawet niewielkiej przebudowie. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór wiertarek i wkrętarek: zarówno sieciowe i akumulatorowe urządzenia średniej oraz dużej mocy, jak i precyzyjne miniwiertarki z akcesoriami, niezbędne w amatorskim warsztacie, pracowni rękodzielniczej czy profesjonalnej prototypowni.

Filtrowanie

Producenci

Wiertarka dobrana odpowiednio do potrzeb

Nie każda wiertarka nadaje się do danego zastosowania. Kluczowe są cztery kwestie – moc silnika, dostępna liczba biegów lub zakres płynnej regulacji prędkości, a także średnica i rodzaj uchwytu wiertarskiego oraz obecność funkcji wiercenia udarowego. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne są akumulatorowe wiertarko-wkrętarki. Nie tylko dają one ogromną swobodę manipulacji (bez konieczności doprowadzania zasilania sieciowego do miejsca pracy), ale także oferują szeroki zakres regulacji prędkości obrotowej, co umożliwia zarówno wiercenie w różnych materiałach, jak i wkręcanie (lub wykręcanie) śrub czy wkrętów nawet przy naprawdę sporym momencie obrotowym. Obecność funkcji udaru jest niezbędna do cięższych prac w betonie i innych rodzajach ścian (np. ceglanych). Duże moce rzędu 1 kW i więcej są osiągalne tylko dla wiertarek sieciowych, ale dają za to możliwość wykonywania otworów o dużych średnicach zarówno w metalach, jak i betonie czy cegle.

Miniwiertarki – precyzja połączona z uniwersalnością

Szczególną grupą omawianych elektronarzędzi są miniwiertarki – ich moc jest stosunkowo niewielka, za to oferowany zakres prędkości obrotowych pozwala na pracę nawet z najcieńszymi wiertłami czy frezami. W razie konieczności wiercenia otworów w płytkach drukowanych czy precyzyjnej obróbki (polerowania, szlifowania czy cięcia) niewielkich detali z tworzyw sztucznych, drewna czy metali nieżelaznych, obecność miniwiertarki w warsztacie jest absolutnie konieczna. Dostępne w naszej ofercie miniwiertarki są sprzedawane wraz z bogatym zestawem wyposażenia (końcówek roboczych), a niektóre modele mają także giętki wałek, pozwalający na wygodną pracę bez konieczności trzymania całego narzędzia w dłoni. To rozwiązanie jest szczególnie cenne ze względu na znacznie wolniejsze męczenie ręki podczas pracy, co bezpośrednio przekłada się na precyzję manipulacji.

Wiertarki i miniwiertarki w ofercie sklepu Botland

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór miniwiertarek – od najprostszych, zasilanych z zewnętrznego zasilacza o napięciu 12 V DC (model Velleman VTHD01), poprzez zestawy z podstawowym wyposażeniem (VTHD04), aż po komplety zawierające kilkaset końcówek roboczych (np. MAR-POL 160 W z zestawem aż 300 akcesoriów dodatkowych). Znajdziesz tutaj także wygodne i uniwersalne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe (np. Yato YT-82782 czy Sthor 78974, ta ostania z opcją wiercenia udarowego), a także solidną, mocną udarową wiertarkę sieciową Yato YT-82044 o mocy aż 1050 W.