Kategorie

Filamenty PLA

Filamenty PLA to produkt stworzony z myślą o bardzo poważnych potrzebach użytkowników. PLA jest to Polilaktyd, czyli polimer znajdujący się w grupie poliestrów alifatycznych. Jest on biodegradowalny i pozyskiwany z naturalnych składników, dzięki czemu chętnie wykorzystują go specjaliści kładący nacisk na ekologię. Chcecie uzyskać więcej informacji na temat tego tworzywa? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica:
Kolor:
Masa:
Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Filamenty z PLA – historia udoskonalana do dziś

Polilaktyd posiada już długą i imponującą historię. Został on pierwszy raz otrzymany w roku 1932. Opatentowany był jednak dopiero po 22 latach, ponieważ nastąpiło to w 1954 roku. Został on wyprodukowany dzięki ogrzewaniu kwasu mlekowego, dzięki czemu dziś można pozyskiwać go ze źródeł odnawialnych, np. mączki kukurydzianej. Jest więc ekologiczny i bezpieczny dla środowiska (rozkład w ciągu kilkudziesięciu dni).

Filamenty PLA dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości. Udostępniamy tylko i wyłącznie asortyment przygotowany przez cenione i szanowane marki, które sami chętnie wybieramy do własnych projektów.

Zastosowanie, produkcja i cena

PLA jest bardzo chętnie wybierane przy produkcji komponentów i asortymentu biomedycznego, np. implantów dentystycznych lub resorbowalnych nici chirurgicznych. Na rynku spotkać można także naczynia jednorazowe i butelki, które zostały wyprodukowane z polilaktydu. Ich główną zaletą jest fakt, że rozkładają się one w ciągu 75-80 dni, co w porównaniu standardowych i tanich tworzyw sztucznych jest imponującym wynikiem. W przypadku produkcji masowej pojawia się problem związany z wysokimi kosztami surowca, dlatego filament PLA jest dużo częściej nabywany przez prywatnych specjalistów od druku 3D.

Potrzebujecie różnorodności w swoich zaawansowanych projektach? Dysponujemy także takimi produktami jak wytrzymałe filamenty PETG, ABS itp. Oferujemy wysokiej jakości akcesoria do drukarek 3D, wspierające ich pracę lub umożliwiające stosowanie konkretnych tworzyw. Zaufało nam wielu klientów posiadających doświadczenie w druku trójwymiarowym i amatorów rozpoczynających swoją przygodę – Wy również możecie liczyć na gwarancję satysfakcji.