Kategorie

Pióra drukujące 3D

Jeśli Twoje zdolności artystyczne wykraczają poza dwa wymiary, spróbuj puścić wodze swojej fantazji, korzystając z zaawansowanych technologicznie piór do drukowania 3D. Na rynku dostępne są różne modele tych urządzeń. W naszym katalogu z pewnością znajdziesz urządzenie, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom, niezależnie czy chcesz nabyć takie pióro dla dziecka, czy też zamierzasz wykorzystać je do poważniejszych zastosowań. Oprócz samych piór w sklepie Botland znajdziesz szeroki wybór akcesoriów eksploatacyjnych - wkładów z różnych tworzyw - do piór drukujących 3D.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica
Kolor
Masa
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Szkicowanie w trzech wymiarach

Pióro do drukowania 3D to urządzenie, które może rysować w powietrzu lub na niemalże dowolnych powierzchniach. Długopis do drukowania 3D wykorzystuje tworzywo termoplastyczne, takie jak np. ABS, który jest wykorzystywany przez wiele drukarek 3D. Pióro zawiera w sobie elektryczna grzałkę, która topi tworzywo sztuczne, które następnie ochładza się, gdy wychodzi z końca pióra niczym krem z tradycyjnej “szprycki” do ozdabiania ciast. Pióro działa podobnie do drukarek 3D, ale pozwala ćwiczyć użytkownikowi tworzenie własnoręcznie wyrafinowanych trójwymiarowych kształtów, a dodatkowo omija konieczność korzystania z oprogramowania do modelowania trójwymiarowego (CAD). Rozwiązanie to idealnie nadaje się do zabawy jak i sporządzania szybkich szkiców trójwymiarowych obiektów.

Szeroka gama obsługiwanych materiałów

Pióra do druku 3D wykorzystują, podobnie jak klasyczne drukarki 3D, materiały termoplastyczne do wytwarzania drukowanego elementu. Dzięki temu korzystać można z szerokiej gamy materiałów do druku 3D, takich jak PLA, PETG, ABS czy TPU. Dzięki temu pióro drukujące 3D jest bardzo uniwersalnym narzędziem do szkicowania w trzech wymiarach. Dodatkowo, możliwe jest poprawianie czy uzupełnianie przedmiotów wykonanych na klasycznej numerycznie drukarce 3D, dzięki kompatybilności materiałowej.

Potencjalne aplikacje - nie tylko zabawka

Pierwsze pióra drukujące 3D, jakie pojawiły się na rynku, miały być głównie zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych. Pozwalają one na rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych u najmłodszych. Szybko zauważono, że tego rodzaju system sprawdza się nie tylko w zakresie edukacji. Został on szybko zaadaptowany przez dorosłych twórców i profesjonalistów, którzy wykorzystują pióra do druku 3D do wstępnego szkicowania elementów mechanicznych czy poprawiania prototypowych wydruków z klasycznych drukarek 3D.