Kategorie

Przewody połączeniowe Qwiic

Przewody połączeniowe Qwiic

Poruszając się po świecie elektroniki i pracując na systemie Arduino czy Raspberry Pi, prędzej czy później spotkamy się ze standardem QWIIC opracowanym przez firmę SparkFun z Colorado w USA. Korzystając z interfejsu I2C możemy podłączyć masę czujników, wyświetlaczy, siłowników, przewodów itp. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym proponujemy Państwu szeroki asortyment ze standardem Qwiic, ułatwiający pracę i majsterkowanie w domowym zaciszu.

Filtrowanie

Przewód - Typ
Przewód - Standard
Ilość pinów
Kolor
Długość przewodu
Raster

Standard Qwiic

Przewody połączeniowe Qwiic wyposażone są w czteropinowe złącza, dzięki którym łatwo i bez ryzyka pomyłki podłączymy wybrane akcesoria. Co przemawia za korzystaniem ze standardu Qwiic? Na pewno brak potrzeby lutowania - dzięki czterem pinom wystarczy wykorzystać kabel Qwiic, zamiast czterech osobnych przewodów. Spolaryzowane wtyczki zapobiegną błędnemu podłączeniu - końcówki SDA, SCL, GND i VCC znajdują się w stałym miejscu i nie trzeba zastanawiać się, jak je podpiąć. Zajrzyj do naszego działu z przewodami i dobierz odpowiedni do swojego systemu.

Prostota wykorzystania bez użycia narzędzi

Standard Qwiic daje nam pewność połączenia przy niedużym nakładzie finansowym - złącze posiada raster 1 mm, co oszczędza nam miejsce na płytce prototypowej. Możemy podłączyć dowolne urządzenie z interfejsem I2C wykorzystując przejściówkę JST-QWIIC. Standard można łączyć w łańcuchy z wykorzystaniem drugiego złącza, w które z reguły wyposażone są moduły, a wszystko to w celu rozszerzenia magistrali. W ten sposób można wykorzystać do tego przewody połączeniowe Qwiic dostępne w naszym sklepie.

Szeroki wybór akcesoriów

Decydując się na standard Qwiic, dostajemy szeroki dostęp do akcesoriów i systemu sprawdzonego przez miliony użytkowników na całym świecie. Zyskujemy dojście do modułów takich jak stacje pogodowe, czujniki temperatury, moduły GPS, czujniki odległości, zegary czasu rzeczywistego, czujniki spektrum światła widzialnego i wielu innych. Wybierając dodatki, zapraszamy do naszego działu przewody połączeniowe Qwiic, gdzie dopasujemy połączenia pod swój schemat systemu. W razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji!