Kategorie

Lampy stołowe LED

Lampy stołowe LED

Jeżeli lutujesz, sklejasz czy ogólnie majsterkujesz, lampy stołowe LED z pewnością pomogą Ci podczas pracy. Warsztatowe oświetlenie to bardzo ważny element w kącie majsterkowicza. Z lupą czy „trzecią ręką” będzie o wiele prościej zmontować mały układ scalony i bez problemu, polutujesz małe styki. Dzięki zastosowanej technologii LED, światło jest jasne i dobrze doświetla przestrzeń pracy. Lampy stołowe LED są też energooszczędne, co dodatkowo pozwoli oszczędzać pieniądze podczas pracy przy projektach.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moc nominalna
LED długość fali
Długość przewodu
LED - ilość diod
LED rodzaj
LED barwa
LED cyfrowe
LED strumień
LED kąt świecenia
LED kształt
LED montaż
LED żarówka gwint
Klasa szczelności
LED soczewka
Klasa energetyczna

Kiedy potrzebne jest dobre światło

Podczas pracy, przy której potrzebne jest skupienie i dobre pole widzenia, warto jest zaopatrzyć się w dobre oświetlenie, które pozwoli dojrzeć każdy szczegół projektu. Lampy stołowe LED nie dość, że idealnie spisują się w każdym warsztacie majsterkowicza, to dodatkowo dzięki energooszczędnym diodom pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Oświetlenie LED jest dziś powszechnie stosowane, wszystko dzięki szeregowi ich zalet. LED, czyli dioda elektroluminescencyjna działa dzięki zjawisku rekombinacji nośników ładunku. Zjawisko to zachodzi w półprzewodnikach wówczas, gdy elektrony, przechodząc z wyższego poziomu energetycznego na niższy.

Paleta zalet oświetlenia ledowego

Wśród licznych zalet diod elektroluminescencyjnych wymienić można np. dużą sprawność świecenia, dużą trwałość oświetlenia, dużą wartość luminacji, mały pobór prądu, niewielkie rozmiary zarówno samych diod, jak i całych lamp, małe straty energii, małą wartość napięcia zasilającego, dzięki którego możemy zastosować diody w nietypowych miejscach, które byłyby niedostępne dla zwykłych żarówek żarnikowych, również dzięki małemu nagrzewaniu się diod.

Nowoczesność i ergonomia

Zastosowanie oświetlenia ledowego pozwoliło na wcześniej niedostępne dla żarówek wolframowych formy i kształty lamp i oprawek. Diody w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia cechują się kilkukrotnie mniejszym rozmiarem i zwiększoną efektywnością. Nie ma już potrzeby kupowania żarówek o dużej mocy, bo LED daje taką samą jasność przy obniżonym zapotrzebowaniu na energię. Przykładowo oferowane przez nas lampy stołowe LED potrzebują pięciokrotnie mniej energii niż halogeny i nawet do 75% mniej energii niż tradycyjne żarówki żarnikowe.