Kategorie

Przełączniki z przyciskiem

Przełączniki z przyciskiem - Witamy w kategorii, w której znajdziesz przełączniki z przyciskiem typu On-Off i On-On. Na co dzień nie zwracamy uwagi na otaczające nas przyciski, ale jakby się rozejrzeć, jest ich wokół nas całe mnóstwo. Od podstawowych przycisków, takich jak dzwonek do drzwi czy przycisk wyboru piętra w windzie, po specjalistyczne w sprzęcie medycznym, czy też panelach sterowania maszyn. W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy starannie dobrany asortyment w przystępnych cenach. Wybierz przycisk pasujący do Twojego projektu.

Filtrowanie

Przełącznik - Rodzaj
Przełącznik - Kształt
Raster
Średnica
Długość
Wysokość
Szerokość
Przełącznik - Podświetlenie

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Szeroki wybór przycisków

W naszym sklepie internetowym Botland znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju przycisków. Od joysticków po klawiatury i przełączniki wszelkiej maści, po duuuże przyciski. Wszystkie te elementy znajdziesz na stronie naszego sklepu. W dziale przełączniki z przyciskiem zebraliśmy przełączniki typu On-Off oraz On-On. Ponadto proponujemy je w różnych kształtach i rozmiarach. Przyciski mogą być kwadratowe, okrągłe lub płaskie. Nożne lub tradycyjne, z podświetleniem lub bez. Wybór należy do Ciebie.

Przełącznik elektryczny i Przycisk - Drobne różnice w nazewnictwie

W mowie potocznej przycisk i przełącznik funkcjonują naprzemiennie, ale w języku technicznym to odrębne układy. Prosty przykład na zobrazowanie – dzwonek i włącznik światła. Włącznik jest przełącznikiem, działa poprzez zmianę położenia styków (poprzez naciśnięcie). Do wyłączenia potrzeba użyć go ponownie. Dzwonek to przycisk. Działa tak długo, jak długo go wciskamy. Po zakończeniu używania wraca do pozycji wyjściowej. Czasami przyciski nazywane są chwilowymi lub impulsowymi, bo po naciśnięciu zwierają styki, a potem rozwierają.

Przyciski monostabilne i bistabilne – co to takiego?

Rodzaje przycisków można podzielić ze względu na działanie. Kierując się takim rozróżnieniem, należy rozróżnić przełączniki monostabilne oraz bistabilne. Przycisk monostabilny to taki, który zmienia swój stan pod wpływem działania zewnętrznego i po jego ustaniu wraca do stanu poprzedniego. Przełącznik bistabilny to taki, który zmienia swój stan pod wpływem działania zewnętrznego i po jego ustaniu pozostaje w zmienionym stanie. W naszym sklepie, w dziale przełączniki z przyciskiem, dostępne są oba typy przełączników.