Kategorie

Oświetlenie warsztatowe

Właściwe oświetlenie warsztatu jest niezwykle istotne i to z wielu względów – nie tylko poprawia jakość wykonywanej pracy, ponieważ pozwala dostrzec więcej szczegółów, ale także pozytywnie wpływa na zdrowotną kondycję oczu. W połączeniu z odpowiednim powiększeniem obrazu umożliwia precyzyjne manipulowanie, co jest szczególnie ważne podczas lutowania czy dokładnych pomiarów. W tej kategorii znajdziesz uniwersalne oświetlenie warsztatowe, które przyda się nie tylko w pracowni elektronika, ale także gabinecie kosmetycznym czy pracowni rękodzielniczej.

Filtrowanie

Producenci

Lampy z lupą

Ogromną wygodę i oszczędność miejsca zapewnia oświetlenie warsztatowe mocowane bezpośrednio do krawędzi blatu roboczego – taka konstrukcja nie tylko eliminuje problem z wygospodarowaniem miejsca na (niejednokrotnie sporą) podstawę lampy, ale także znacznie zwiększa zakres jej ruchu, dzięki czemu jedna lampa może obsługiwać nawet długi stół, np. stanowisko lutownicze oraz podręczny warsztat mechaniczny. W naszej ofercie znajdziesz lampy mocowane do blatu z energooszczędnym i bezpiecznym oświetleniem LED, wyposażone także w soczewki o mocy 3, 5 a nawet 8 dioptrii. Mamy także doskonale wyważone, klasyczne lampy z lupą, wyposażone w solidną podstawkę zapobiegającą przewracaniu się urządzenia.

Miniwarsztat, czyli wszystko w jednym

Świetną opcją dla warsztatów o bardzo ograniczonej przestrzeni są uchwyty typu „trzecia ręka”. Jak bowiem powszechnie wiadomo, elektronikowi zawsze brakuje dodatkowej ręki – podczas gdy jedna dzierży lutownicę, a druga pęsetę lub cynę, nie ma już możliwości samodzielnego przytrzymania lutowanej płytki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą uchwyty wyposażone w regulowane, dowolnie ustawiane chwytaki, połączone z lupą (w lepszych modelach także z oświetleniem) i oczywiście zamocowane na solidnej, ciężkiej podstawce. W naszej ofercie znajdziesz kilka tego typu urządzeń, które oprócz wymienionych funkcji, mają także wbudowane podstawki na lutownicę, a nawet miejsce do wstawienia gąbki lub drucianego czyścika. Tak wyposażona „trzecia ręka” to już znacznie więcej, niż tylko oświetlenie warsztatowe – to miniaturowy warsztat.

Pozostałe oświetlenie warsztatowe

Do prac polowych – wykonywanych w piwnicy, na strychu, w garażu czy dowolnym innym miejscu – polecamy różnego rodzaju latarki oraz przenośne oświetlenie warsztatowe. Umożliwi Ci ono wygodną pracę i zapewni wolne ręce podczas wszelkich zadań naprawczych, remontowych czy kontrolnych. Szczególnie przydatna okaże się lampa warsztatowa LED z magnesem, wyposażona w 24 diody LED oraz haczyk do zawieszenia. Do pracy w trudnych warunkach warto mieć pod ręką wodoodporną latarkę Sirius Torch Cree Q5, zaopatrzoną w bardzo mocną diodę LED 5W i regulację kąta strumienia świetlnego.