Kategorie

Urządzania USB pozostałe

Raspberry Pi to minikomputer, który potrafi bardzo wiele - obsługuje systemy pomiarowe, serwery plików, sterowniki robotów, aplikacje automatyki budynkowej i wiele innych. Jednak korzystanie z “malinki” może być jeszcze bardziej proste i przyjemne, dzięki zastosowaniu zewnętrznych akcesoriów. W naszej ofercie znajdziesz przydatne dodatki i urządzenia USB do Raspberry Pi, takie jak m.in. konsole do gier, moduły Bluetooth USB, adaptery Ethernet USB, karty dźwiękowe, przenośne głośniki Bluetooth, jak również stacjonarne głośniki komputerowe. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zamień Raspberry Pi w konsolę do gier!

Jednym z popularnych projektów powstałych w oparciu o Raspberry Pi, jest konsola do gier. W tym celu rozbudowaliśmy naszą ofertę o konsolę do gier Nintendo wyposażoną w niezbędne przyciski i przewód z wtykiem USB, dzięki któremu możesz podłączyć ją bezpośrednio do Raspberry Pi. Dedykowany system operacyjny RetroPie, umożliwia uruchomienie gier odtworzonych za pomocą emulatora i pierwotnie zaprojektowanych na oryginalną konsolę Nintendo. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz także inny prawdziwy element nostalgii za starymi grami komputerowymi - obudowę SNESPI CASE do Raspberry Pi, wzorowaną na oryginalnej stacji do konsoli Nintendo.

Praktyczne Urządzenia zewnętrzne USB dla Raspberry Pi

Ergonomia i wygoda obsługi bardzo rzutuje na efektywność pracy, dlatego warto dobrać odpowiednią klawiaturę i mysz do Raspberry Pi. W naszej ofercie, posiadamy standardowe klawiatury przewodowe oraz bezprzewodowe, wykorzystujące do komunikacji moduł Bluetooth lub moduł radiowy pracujący na częstotliwości 2,4GHz, w zależności od modelu. Podczas odtwarzania multimediów, takich jak filmy i muzyka, niezbędne jest podłączenie udźwiękowienia - w tym celu, przygotowaliśmy ofertę kart dźwiękowych z rozbudowanym interfejsem pozwalającym na odtwarzanie oraz nagrywanie plików audio w wysokiej jakości, a także głośników - w tym przenośnych głośników Bluetooth, które będą bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli często podróżujesz.