Kategorie

Skanery laserowe

Rewolucją w dziedzinie sensoryki w obszarze czujników optycznych było zastosowanie lasera jako źródła światła. Laser wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej, dzięki któremu promieniowanie wytworzone przez niego jest bardzo spójne i ma postać wiązki o bardzo małym rozproszeniu. Co za tym idzie, można uzyskać przez to bardzo dużą moc wiązki światła w wąskim obszarze widma. Jak te właściwości wpływają na parametry czujników, możesz przekonać się stosując w swoich projektach skanery laserowe oraz laserowe czujniki odległości dostępne w ofercie Botland.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moduł - typ
Moduł - Temperatura od
Moduł - Temperatura do
Moduł - Temperatura dokładność
Moduł - Odległ. do
Moduł - Odległ. od
Moduł - montaż
Producenci

Skanery laserowe i laserowe czujniki odległości

Duży dystans to nie problem

Laserowe czujniki odległości charakteryzują się dużym zakresem pomiarowym z zachowaniem wysokiej precyzji pomiaru. Oferujemy Ci czujniki serii Lidar TFMini z interfejsem UART oraz I2C o zasięgu do 12 m z dokładnością pomiaru 0,05-0,06 m, dzięki którem uzbroisz swojego robota w skuteczny układ antykolizyjny. Dane z tego czujnika możesz odczytywać aż 100 razy na sekundę! Jeśli potrzebujesz większego zakresu pomiarowego, mamy dla Ciebie czujnik Lidar Lite o zasięgu 40 m i rekordzistę – Lidar TF03 o zasięgu aż 180 m! Ten ostatni zamknięty w obudowie IP67 wyposażony w interfejsy UART, CAN, RS232 i RS485. W aplikacjach wymagających szerokiego kąta widzenia możesz zastosować laserowe czujniki odległości serii Lidar CE30, o kątach widzenia 60 lub 130 stopni w poziomie i odpowiednio 4 i 9 stopni w pionie.

Mapowanie obiektów

Chcesz zbudować autonomicznego robota, który będzie poruszał się samodzielnie? Mamy dla Ciebie precyzyjny skaner laserowy 2D serii RPLidar A2M8, dzięki któremu Twój robot wykona mapę obszaru, w którym będzie się poruszał. Skaner działa w obszarze 360 stopni z zasięgiem 6 m. Wysyła aż 4000 próbek pomiarowych na sekundę! Rozdzielczość pomiaru odległości tego skanera wynosi < 1% mierzonego zakresu, a kąta od 0,45 do 1,35 stopnia. Wyposażony w łącze szeregowe do komunikacji z systemem sterowania. Zamknięty w estetycznej obudowie o wymiarach: średnica – 76 mm, wysokość – 41 mm. Producent udostępnia oprogramowanie wraz z kodem źródłowym, co z pewnością ułatwi Ci integrację skanera w Twoich projektach. Poznaj skanery laserowe dzięki Botland!