Kategorie

Ładowarki do akumulatorów

Ładowarka akumulatorów - Każdy z nas doskonale wie, jak przykrym doświadczeniem jest rozładowanie akumulatora w urządzeniu, które jest nam w danym momencie szczególnie potrzebne. Irytuje niemożność uchwycenia wymarzonego kadru za pomocą aparatu fotograficznego, samochód niedający się uruchomić przed ważnym wyjazdem czy latarka, która w ciemnościach nagle przestaje działać. Dobrą praktyką jest zabieranie ze sobą zapasowego akumulatora – ale czym go naładować? Nie daj się zaskoczyć i sprawdź dostępne w naszym sklepie ładowarki do akumulatorów różnego typu.

Ładowarki do akumulatorów Li-Ion

Jeżeli Twoje urządzenie jest zasilane wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi typu „paluszkowego”, doskonałym wyborem będzie ładowarka do akumulatorów Li-Ion XTAR VC2 18650. Urządzenie jest zasilane za pomocą kabla micro USB (5 V, 1 A) i obsługuje szeroką gamę akumulatorów, począwszy od rozmiaru 14500, na 26650 skończywszy. W górnej części obudowy ładowarki umieszczone zostały dwa niezależne gniazda z regulacją długości oraz duży, wielosegmentowy wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Ładowarka everActive LC-2100 także obsługuje wspomniany zakres rozmiarów, przy czym odróżnia się od opisanego wcześniej modelu zarówno designem wyświetlacza, jak i zasilaniem (12 V, 1,5 A – zasilacz w zestawie). Tego typu ładowarka akumulatorów to wygodne, uniwersalne i praktyczne rozwiązanie.

Ładowarki do akumulatorów żelowych

W naszym sklepie znajdziesz również szereg ładowarek do akumulatorów żelowych (stosowanych m.in. w samochodach, motocyklach czy systemach zasilania UPS). W tej grupie godna uwagi jest mikroprocesorowa, niewielka ładowarka everActive CBC-1, która w sposób całkowicie automatyczny ładuje akumulatory kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz AGM o pojemności już od 1,2 Ah, co ważne – zarówno te 6-woltowe, jak i klasyczne 12 V. Innym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentna ładowarka do akumulatorów VRLA, AGM, VLA, SLA, WET i GEL o oznaczeniu SBC-61238. Model ten dysponuje sterowanym cyfrowo wyjściem o wydajności do 3,8 A i zapewnia automatyczną detekcję napięcia akumulatora. Znacznym udogodnieniem, rzadko spotykanym w prostownikach samochodowych, jest wbudowany wyświetlacz LCD, informujący o trybie pracy oraz aktualnym napięciu akumulatora.

Moduł zarządzania energią dla systemów wbudowanych

Grzechem byłoby nie wspomnieć w tym miejscu o szczególnie interesującym rozwiązaniu, także dostępnym w tej kategorii. Jest nim moduł ładowarki do akumulatorów żelowych firmy DFRobot DFR0580 Solar Power Manager. Na pokładzie płytki drukowanej o wymiarach zaledwie 68 x 68 mm znalazły się przetwornice DC/DC, stabilizatory liniowe oraz układy zabezpieczające, które zapewniają pełną kontrolę nad ładowaniem 12-woltowego akumulatora żelowego za pomocą źródła napięcia DC o wartości w przedziale 15-24 V. Moduł udostępnia także dwa gniazda USB A oraz wyjścia 5- i 12-woltowe do zasilania dodatkowych urządzeń. Choć podstawowym zastosowaniem modułu jest obsługa paneli fotowoltaicznych, to może on z równym powodzeniem pełnić rolę zasilacza buforowego (UPS) np. dla Raspberry Pi.