Opis produktu: Ładowarka do akumulatorów żelowych 12 V / 0,8 A / 4-7 Ah
Ładowarka do akumulatorów żelowych 12 V DC o pojemności od 4 Ah do 7 Ah. Zasilana napięciem sieciowym 230 V, o maksymalnej mocy wyjściowej 10 W. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, zwarciem oraz odwrotnym podłączeniem biegunów.
Sposób użycia
- Podłącz przewody do ładowarki
- Podłącz ładowarkę do zasilania
- Podłącz akumulator do ładowarki
- Proces ładowania rozpocznie się
- Po zakończeniu ładowania zapali się zielona kontrolka
W zestawie
- Ładowarka do akumulatorów żelowych
- Komplet przewodów połączeniowych (w tym krokodylki)
Specyfikacja ładowarki
- Napięcie zasilania: 230 V 50 Hz (sieciowe)
- Napięcie ładowania: 12 V DC
- Prąd wyjściowy 800 mA
- Maksymalna moc wyjściowa: 10 W
- Zabezpieczenie przed przeciążeniem
- Zabezpieczenie przed zwarciem
- Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów
- Czas ładowania:
- Dla akumulatorów 4 Ah: ok. 6 godzin
- Dla akumulatorów 7 Ah: ok. 10 godzin
Uwaga!
Zalecany prąd ładowania akumulatorów żelowych wynosi około 10 % ich pojemności np. dla akumulatora 12 V, 15 Ah zalecany prąd ładowania to 1,5 A. Przed ładowaniem należy zapoznać się z instrukcją akumulatora.
Ładowanie akumulatorów żelowych
Akumulatory żelowe są bardzo często spotykanym źródłem zasilania napięciem stałym dla wielu przenośnych maszyn i urządzeń elektrycznych, a także zabawek i pojazdów. Odgrywają one szczególnie istotną rolę w miejscach, gdzie nie można skorzystać z gniazdka elektrycznego 230 V. Co więcej, w odróżnieniu od klasycznych akumulatorów z elektrolitem ciekłym, akumulatory żelowe mogą pracować w dowolnej pozycji, ale wymagają one nieco bardziej zaawansowanego procesu ładowania, który przebiega w sposób wieloetapowy i jest realizowany za pomocą specjalnych ładowarek elektronicznych.
Bez ryzyka przeładowania
Oferowana przez nas ładowarka akumulatorów żelowych, zapewnia ładowanie akumulatorów ze stabilnym zachowaniem parametrów takich jak napięcie i prąd ładowania. Podłączając tę ładowarkę do akumulatora, nie musisz pilnować czasu ładowania, tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznych prostowników transformatorowych. Wewnętrzny układ elektroniczny po osiągnięciu odpowiedniego napięcia na zaciskach akumulatora, przechodzi w stan podtrzymania napięcia, bez ryzyka przeładowania akumulatora.