Kategorie

Klawiatury

Urządzenia typu HID (ang. Human Interface Devices) są współcześnie używane na co dzień przez nas w interakcji z technologią cyfrową. Wśród nich znajdują się takie urządzenia jak np. pilot, konsola do gier, mysz komputerowa, czy też klawiatura. Poza komputerami klasy PC, klawiatury są używane także w wielu innych urządzeniach, takich jak np. bankomaty, kasy fiskalne, telefony stacjonarne, bramofony, urządzenia sterowania i automatyki i wiele innych. W ofercie sklepu Botland znajdziesz szeroki wybór małych klawiatur w przystępnej cenie, umożliwiających zbudowanie prostego interfejsu sterowania do Twojego projektu.

Filtrowanie

Przełącznik - Rodzaj
Przełącznik - Kształt
Raster
Średnica
Długość
Wysokość
Szerokość
Przełącznik - Podświetlenie

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Jak działają klawiatury?

Przyciski umieszczone na typowej klawiaturze membranowej, są ułożone w formie kolumn i wierszy. Np. klawiatura 3X4 ma trzy kolumny i trzy wiersze, a klawiatura 4X4 ma cztery wiersze i cztery kolumny. Pomiędzy każdym klawiszem znajduje się przycisk membranowy. Każdy przycisk w rzędzie jest połączony z przełącznikami w innych rzędach poprzez ścieżkę przewodzącą sygnał. Każdy przycisk w kolumnie, jest połączony w ten sam sposób - jednostronnie z innymi przełącznikami z tej samej kolumny poprzez przewodzącą ścieżkę. Na każdy wiersz i każdą kolumnę przypada osobne wyprowadzenie do przesyłania sygnałów sterujących, co oznacza, że dla klawiatury o wymiarach 4X4, potrzebne będzie 8 wyprowadzeń. Wciśnięcie klawisza, zamyka obwód między wierszem a kolumną i powoduje przepływ prądu sterującego między odpowiednimi wyprowadzeniami dla wiersza i kolumny.

Klawiatury idealne do współpracy z systemami wbudowanymi

Klawiatury umożliwiają użytkownikowi wprowadzenie danych wejściowych w czasie, kiedy program wykonuje zestaw instrukcji i rozkazów. Sklep Botland oferuje również moduły klawiatur kompatybilne z Arduino, a do tego celu została zaprojektowana również odpowiednia biblioteka Keypad. Klawiatura jest często używana jako urządzenie wejściowe w Arduino, a modele membranowe są przystępnym cenowo rozwiązaniem dla wielu zastosowań - odznaczają się niewielką grubością i łatwo je zamontować w wielu urządzeniach.