Filtruj według
Cena
4 25
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Klawiatury numeryczne, membranowe

Ilość produktów: 3
Loading...

Klawiatura numeryczna membranowa samoprzylepna - 4 klawisze

Prosta klawiatura numeryczna wyposażona w cyfry: od 1 do 4. Na odwrocie znajduje się samoprzylepna taśma ułatwiająca montaż.
4.0 (2)
Indeks: MOD-04266
Indeks: MOD-04266
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 6,50 zł Cena 6,50 zł
  • Darmowa dostawa

Klawiatura numeryczna membranowa samoprzylepna 12 klawiszy

Prosta klawiatura numeryczna wyposażona w cyfry: od 0 do 9 oraz znaki: * i #.  Na odwrocie znajduje się samoprzylepna taśma ułatwiająca montaż.
5.0 (5)
Indeks: MOD-01681
Indeks: MOD-01681
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 50 szt. zaplanowana na 2024-08-02
Cena podstawowa 4,90 zł Cena 4,90 zł
  • Darmowa dostawa

Klawiatura numeryczna - 12 klawiszy

Klawiatura numeryczna wyposażona w cyfry: od 0 do 9 oraz znaki: * i #. Przyciski połączone są w formie matrycy, dzięki temu do detekcji 12 przycisków potrzebnych jest tylko 7...
5.0 (3)
Indeks: SPF-02202
Indeks: SPF-02202
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 20 szt. zaplanowana na 2024-08-02
Cena podstawowa 24,70 zł Cena 24,70 zł
  • Darmowa dostawa

Do czego służą klawisze numeryczne?

Klawiatury numeryczne mają jedną podstawową funkcję – jest nią wprowadzanie do komputera lub innego układu logicznego danych liczbowych. Choć na standardowej klawiaturze podłączanej do laptopa lub do komputera stacjonarnego i znajduje się zwykle przeznaczony do tego celu panel umieszczony nad polami, gdzie znajdują się litery, nie jest on w stanie do końca zastąpić numerycznej klawiatury. Dzieje się tak, ponieważ klawisze numeryczne na klawiaturze liczbowej mają ten sam układ, co w standardowych kalkulatorach, co znacznie przyspiesza pracę i umożliwia skorzystanie z dodatkowych zastosowań. Ten typ klawiatury może być np. wykorzystywane w trakcie pracy w arkuszach kalkulacyjnych.

Osobna klawiatura numeryczna – dodatkowe informacje

Panel numeryczny może na przykład posłużyć do nawigacji, zastępując klawisze strzałek znajdujące się pod prawym przyciskiem Shift. Jest to wygodne szczególnie w grach komputerowych, ponieważ oprócz ruchu w przód, do tyłu, w prawo i w lewo taka klawiatura pozwala także poruszać się na skos. Z klawiszy numerycznych często korzystają też programiści, w szczególności osoby pracujące na mikrokontrolerach, do których często podpina się samodzielną klawiaturę liczbową. Ten typ klawiatur jest też powszechnie wykorzystywany w wielu urządzeniach i systemach, na przykład w terminalach płatniczych czy instalacjach kontroli dostępu.

Rodzaje klawiatur numerycznych

Klawiatury numeryczne często znacząco różnią się od siebie. Mogą na przykład posiadać różną liczbę przycisków (między innymi w układzie 3 x 4 lub 4 x 4, ale także 4 x 5) oraz zróżnicowane konfiguracje i funkcje klawiszy (zwykle cyfry od 0 do 9 plus znaki specjalne * i #, ale również Insert, Delete, Enter, niektóre litery i wiele innych).

Klawiatury numeryczne wykonywane są w takich samych technologiach jak zwykłe – dostępne są więc modele mechaniczne, membranowe, nożycowe, hybrydowe i dotykowe. W zależności od planowanego zastosowania klawiatura liczbowa może na przykład posiadać wyprowadzenie z różną liczbą pinów (osobne piny na każdy wiersz i kolumnę), komunikować się z jednostką centralną przez interfejs USB lub działać bezprzewodowo (między innymi przy wykorzystaniu technologii Bluetooth). Funkcję panelu numerycznego może pełnić klawiatura cyfrowa (sprawdzi się na przykład we współpracy z Raspberry Pi) lub analogowa (polecana na przykład do Arduino).

Najpopularniejsze zastosowania klawiatury liczbowej

Klawiaturę numeryczną można spotkać w wielu codziennych sytuacjach. Popularnym zastosowaniem są między innymi kasy sklepowe i terminale płatnicze, w których wykorzystuje się panel numeryczny. Występuje również w wielu urządzeniach codziennego użytku, takich jak mikrofalówka, domofon czy kalkulator. Klawiatura liczbowa świetnie sprawdzi się również w wielu projektach elektronicznych – możesz jej na przykład użyć do rozszerzenia możliwości płytki rozwojowej albo kontrolowania robota. Innym zastosowaniem są urządzenia kontroli dostępu wykorzystywane w systemach bezpieczeństwa: przykładem mogą być alarmy przeciwwłamaniowe albo drzwi i furtki otwierane za pomocą kodu.

Jakie klawiatury numeryczne znajdziesz w tej kategorii?

Nasz asortyment oferuje szeroki wybór klawiatur numerycznych, między innymi w układzie 3 x 4, 4 x 4 i 4 x 5. Dostępne są na przykład modele wykonane w technologii membranowej, które charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć i zabrudzenia oraz są łatwe do utrzymania w czystości, a także działają bardzo cicho. W naszym sklepie znajdziesz też klawiatury numeryczne z klawiszami dotykowymi. Oferujemy również same matryce z różną liczbą przycisków typu tact switch. Matryca jest niezbędna do zbudowania własnej klawiatury liczbowej.

Pozostały asortyment

Dostępne w tej kategorii produkty pochodzą od uznanych producentów elektroniki, takich jak Waveshare czy DFRobot, i znakomicie sprawdzą się jako element wielu projektów elektronicznych. Możesz też wykorzystać je jako sposób wprowadzania danych do mikrokontrolera lub ciekawą alternatywę podczas grania w gry komputerowe (do tego celu można wykorzystać np. komputery jednopłytkowego Raspberry Pi).

Interesuje Cię konkretny produkt? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy z chęcią pomogą w wyborze odpowiedniej klawiatury numerycznej lub innego produktu dostępnego w ofercie Botland.