Kategorie

Silniki DC standard z przekładnią

Typowe silniki DC bez przekładni, uzyskują na wale prędkość obrotową rzędu 1-3 tys. obr/min. Zamontowana na wał silnika przekładnia, umożliwia w łatwy sposób zmniejszenie prędkości obrotowej do nawet kilkunastu obr/min. Pozwala to na wykorzystanie takiego silnika wszędzie tam, gdzie jest wymagana niewielka liczba obrotów, np. do napędzania modeli kolejek elektrycznych. W ofercie sklepu Botland, znajdziesz silniki DC zasilane napięciem od 6V do 12V, wyposażone zarówno w przekładnie prostą, jak i kątową, o zróżnicowanych wymiarach, prędkościach obrotowych i momencie obrotowym.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Silnik - pobór prądu
Silnik - przekładnia
Prędkość obrotowa
Moment obrotowy
Średnica
Długość
Silnik - śr. wał
Masa
Producenci
Silnik - 2x wał

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Silniki elektryczne z przekładnią - pomocne w wielu zastosowaniach

Bardzo dobrym przykładem zastosowania przekładni do silnika elektrycznego, jest zegar analogowy. Silnik i mechanizm zegara, muszą być zbudowane tak, aby obracać się z odpowiednią prędkością, tzn. dla wskazówki odmierzającej sekundy, przekładnia wyjściowa musi ją napędzać z prędkością wynoszącą dokładnie 1 obr/min. Inny przykład stanowi napęd kół robota typu line-follower, który musi jechać odpowiednio powoli, żeby precyzyjnie śledzić tor ruchu. Podczas gdy sam silniczek DC w układzie z przekładnią, dostarcza na wale prędkość ok. 1000 obr/min, współpracująca przekładnia umożliwia zmniejszenie tej prędkości. Silniki DC z przekładnią mogą dostarczyć duży moment obrotowy przy niewielkiej prędkości obrotowej, a ich konstrukcja odznacza się tym, że moment obrotowy rośnie, gdy prędkość obrotowa zwalnia. Silniki elektryczne z przekładnią, są wykorzystywane w samochodach, zegarach elektromechanicznych, pralkach, wiertarkach, a także dźwigach i wyciągarkach linowych.

Wysokiej jakości silniki DC z przekładnią do napędu robotów

Silniki szczotkowe DC z przekładnią od Polou, o średnicy korpusu 25mm i średnicy wału 4mm, są dostępne w sklepie Botland w szerokim zakresie przełożeń - od 4,4:1 do 499,0:1 oraz momentem obrotowym od 0,6kg*cm do 21,5kg*cm. Wszystkie silniki Polou o średnicy korpusu wynoszącej 25mm wymagają zasilania napięciem 6V DC. Należy pamiętać, że przeciążanie silników przekładniowych może spowodować szybsze ich zużycie, a nawet natychmiastowe uszkodzenie. Nadmiernie przeciążanie silnika i przekładni, może także spowodować uszkodzenie uzwojeń i szczotek silnika, dlatego przy doborze silnika z przekładnią należy zwrócić uwagę na maksymalny prąd przy zablokowanym wale.

Silnik z przekładnią dostępny jest w ofercie w wielu wariantach i atrakcyjnych cenach.