Kategorie

Moduły Bluetooth

Moduł bluetooth - Chociaż standard bezprzewodowej komunikacji z wykorzystaniem modułów bluetooth jest znany już od kilkunastu lat i jego rozwój trwa nieprzerwanie od 1994 roku, to w dalszym ciągu jest on wykorzystywany w większości urządzeń, które wymagają połączenia bez użycia przewodów. Połączenie i bezprzewodowy transfer danych na krótkich odległościach, jest najczęściej wykorzystywany przez telefony komórkowe, system GPS, bezprzewodowy system słuchawkowy i wiele innych gadżetów.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z robotyką, zdalnym sterowaniem i tworzeniem zaawansowanych układów, warto zapoznać się z technologią bezprzewodową, która może okazać się niezbędna. By zadowolić wszystkich majsterkowiczów, prezentujemy moduły bluetooth, które oferują m.in. kompatybilność z Arduino, Raspberry lub posiadają wtyk USB, by mogły być jedynie opcjonalnym wyposażeniem.

Moduły bluetooth przyjacielem każdego konstruktora

Chcąc sterować swoim robotem lub urządzeniem domowym, które powstało na bazie Arduino lub Raspberry, musi posiadać ono system łączności i oferować możliwość przesyłania oraz odbierania danych lub poleceń – więc wyposażenie go w interfejs Wi-Fi lub bluetooth jest koniecznością.

Do prostych konstrukcji i układów, które będą obsługiwane z niewielkiej odległości i ich praca nie będzie skomplikowana (np. światła z możliwością przyciemnienia i ustawienia koloru), wystarczy niewielki moduł bluetooth, który będzie łączyć się z kontrolerem. Bardziej zaawansowane i rozbudowane projekty, posiadające możliwość sterowania i informowania użytkowników z pomocą np. telefonów komórkowych, powinny zostać wyposażone w układ Wi-Fi (w ofercie naszego sklepu, znajdą Państwo produkty, które obsługują również bezprzewodowe połączenie Wi-Fi) i moduł bluetooth audio.

Bluetooth - Arduino i Raspberry

W ofercie naszego sklepu znaleźć można rozwiązania takie jak Arduino Bluetooth i Raspberry Bluetooth, które umożliwią komunikację bezprzewodową z Twoim minikomputerem

Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia o konstruowaniu systemów automatyki domowej lub robotyki, nie czekaj! Wybierz odpowiednie podzespoły, niezbędne elementy do pracy i zacznij projektować z wyposażeniem BOTLAND!