Bluetooth LE – Sinozęby znów w natarciu
Bluetooth - Projektanci modułów radiowych oraz protokołów komunikacji bezprzewodowej doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie są aktualne trendy rozwoju urządzeń z segmentu elektroniki codziennego użytku i dzięki temu sami mocno przyczyniają się do kształtowania technologii jutra. A jest co robić, gdyż istny boom w zakresie IoT wymusza stosowanie pewnych nowych rozwiązań, prowadzących do minimalizacji poboru energii, zwiększania zasięgu transmisji czy podnoszenia poziomu bezpieczeństwa danych. Od czasu wprowadzenia na rynek oficjalnej specyfikacji i pierwszych modułów implementujących technologię BLE 4.0, dosłownie co roku dowiadujemy się o kolejnej wersji Bluetooth, poprawiającej parametry łącza czy oferującej nowe profile urządzeń. Zastosowanie modułów Bluetooth systematycznie się rozszerza, co dodatkowo napędza rozwój technologii.
Moduły Bluetooth do zabudowy w docelowych urządzeniach
W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór modułów Bluetooth, dostosowanych do wmontowania w docelową konstrukcję. Są to zarówno elementy przeznaczone do lutowania bezpośrednio na płytce drukowanej, jak i gotowe moduły zawierające (oprócz samego modułu radiowego) także niezbędne obwody zasilania, złącza cyfrowe, anteny, a nawet mikrokontrolery. Moduł Bluetooth, a dokładnej jego podłączenie jest proste i intuicyjne.
Doskonałym przykładem takiego miniaturowego modułu, który świetnie sprawdzi się w docelowej implementacji, jest miniaturowy moduł Bluetooth Low Energy (BLE 4.0) NRF51822. Wlutowanie bezpośrednio na płytkę drukowaną projektowanego urządzenia możliwe jest w jego przypadku dzięki padom lutowniczym, umieszczonym na trzech spośród czterech krawędzi płytki o wymiarach 21x17 mm. Co ciekawe, moduł posiada nawet zintegrowaną antenę mikropaskową, wykonaną w formie specjalnej ścieżki na górnej powierzchni płytki PCB modułu. Nie musisz zatem martwić się o zachowanie ściśle kontrolowanej impedancji, która jest niezbędna, aby uzyskać pożądane parametry łącza.
Moduły Bluetooth – płytki ewaluacyjne i nakładki
Jeżeli dopiero zaczynasz projekt i chcesz praktycznie zapoznać się z obsługą programową modułu Bluetooth, wybierz jeden z większych, wyposażonych w złącza goldpin. Sztandarowym przykładem jest tu znany i lubiany moduł HC-05 v2 (interfejs komunikacyjny), wyposażony w kątową listwę goldpin, ułatwiającą połączenie go np. z Arduino Raspberry Pi czy płytką z serii STM32 Discovery. Jeżeli szukasz jeszcze prostszego rozwiązania, gotowego do uruchomienia od razu po podłączeniu zasilania, wybierz jedną z płytek bazowych zgodnych z Arduino (np. Arduino UNO) ze znajdującym się na pokładzie modułem BLE 4.0 (bardzo atrakcyjnym przykładem takiej płytki jest Bluno Mega 1280 BLE firmy DFRobot). Wykorzystując moduł bluetooth np. do przesyłania muzyki, otrzymujemy jakość dźwięku kina domowego (starty są praktycznie niesłyszalne).
Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii pochodzą bezpośrednio od producentów lub sprawdzonych dostawców. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących wyboru modułu Bluetooth zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem telefonu, e-maila lub formularza kontaktowego dostępnego na stronie.