Kategorie

AVR w obudowie THT

AVR w obudowie THT - W ofercie posiadamy szeroki wybór różnych modeli jednego z najpopularniejszych mikrokontrolerów. Są to urządzenia z rodziny Atmel AVR: wszystkie wykonane są w technologii THT (elementy w obudowie przewlekanej - DIP), dzięki czemu doskonale nadają się zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i dla początkujących elektroników. W asortymencie posiadamy także niewielkie urządzenia typu ATtiny oraz oferujące większe możliwości modele ATmega. Z pomocą takiego sprzętu możesz uczyć się budować cyfrowe układy i je programować - na przykład projektując i wykonując swój pierwszy zegarek, latarkę, kalkulator albo robota mobilnego.

AVR w obudowie THT - co to jest?

Mikrokontroler AVR w obudowie THT to niedrogi sprzęt, od którego zaczynało swoją przygodę z elektroniką cyfrową wielu obecnie pracujących już zawodowców. Jest to niewielki układ scalony, który posiada jednostkę centralną (mikroprocesor) - ma on za zadanie realizować polecenia zapisane w kodzie programu zawartego w pamięci typu FLASH. Wszelkie dane oraz zmienne tego programu będą znajdowały się w pamięci RAM. Oprócz tego, mikrokontroler posiada tak zwane układy peryferyjne: na przykład sterowniki, które umożliwiają odczyt sygnałów wejściowych, jak sygnał dochodzący z czujnika temperatury, oraz generowanie sygnałów wyjściowych.

AVR w obudowie THT - doskonały do nauki

Mikrokontroler AVR w obudowie THT to jedno z urządzeń znakomicie przystosowanych do nauki elektroniki cyfrowej. Niska cena sprawia, że w razie popełnienia błędu (na przykład w przypadku spalenia układu poprzez wywołanie spięcia w wyniku nieprawidłowego podłączenia) użytkownik poniesie niewielką stratę. Oferowane przez nas w tej kategorii modele to mikrokontrolery AVR w obudowie THT - oznacza to, że z łatwością można je umieścić w na płytce uniwersalnej bez konieczności lutowania. To znaczne ułatwienie dla każdego początkującego elektronika, ponieważ poprawne przylutowanie wymaga wysokiego stopnia dokładności oraz pewnego doświadczenia, co staje się kolejną przeszkodą przy nauce zasad elektroniki. W internecie można znaleźć wiele materiałów (między innymi blogi i tutoriale na portalu YouTube - zarówno po polsku, jak i po angielsku), dzięki którym z łatwością można nauczyć się korzystania z mikrokontrolerów (projektowanie układów elektronicznych oraz programowanie) przy wykorzystaniu sprzętu AVR. Producent udostępnia za darmo dokument datasheet, w którym łatwo można znaleźć informacje o ilości dostępnej pamięci RAM, FLASH czy EEPROM, układach peryferyjnych czy maksymalnej częstotliwości taktowania procesora. Zawierają się tam również ważne informacje dotyczące funkcji każdego z pinów, napięciu zasilającym, szczegółowe noty dotyczące procesora i wiele innych danych, dzięki którym można bezpiecznie podłączyć sprzęt i z niego korzystać.

AVR w obudowie THT - również dla profesjonalistów

Mikrokontroler w obudowie THT sprawdza się znakomicie również dla profesjonalistów. Może pełnić rolę niedrogiego urządzenia testowego, nadającego się do kontroli poprawnego funkcjonowania zaprojektowanego wcześniej układu - w ten sposób można łatwo prototypować nowe urządzenia. W kolejnych etapach powstawania nowego układu wersja THT może zostać zamieniona na znacznie mniejszy mikrokontroler wykonany w technologii SMD. AVR w obudowie THT znakomicie sprawdza się również jako docelowy mikrokontroler w prostych urządzeniach, w których minimalizacja rozmiarów układu logicznego nie ma znaczenia.