- EOL
Opis produktu:Lotus V1.1 - kompatybilny z Arduino - Seeedstudio 102010168
Moduł Seeeduino Lotus został oparty na popularnym mikrokontrolerze ATmega328P, posiada konwerter CH340. Rozkład wyprowadzeń jest zgodny z Arduino Uno. Lotus posiada 14 cyfrowych wejść/wyjść, 6 kanałów PWM, 6 wejść analogowych oraz popularne interfejsy komunikacyjne. Moduł został wyposażony w 6 złącz Grove. Pracuje z napięciem 5 V. Komunikuje się poprzez złącze microUSB.
Seeedstudio Lotus - kompatybilny z Arduino.
Producent udostępnia szczegółowy przewodnik użytkownika. |
Główne cechy Seeeduino Lotus
- Mikrokontroler ATMega328 z bootloaderem Arduino Uno na czętotliwości 16 MHz.
- 12 złącz do podłączenia czujników z serii Grove.
- Praca z napięciem 5 V.
- Rozkład złącz zgodny z Arduino Uno.
- Kompatybilny z Mac OS.
Specyfikacja Lotus V1.1
- Mikrokontroler: ATmega328P-MU 16 MHz
- Napięcie pracy: 5 V
- Natężenie prądu na pin I/O: 40 mA
- Pamięć flash: 32 kB
- Pamięć RAM: 2 kB
- Pamięć EEPROM: 1 kB
- Ilość złącz Grove: 12
- Interfejsy cyfrowe: D2, D3, D4, D5, D6, D7
- Interfejsy analogowe: A0, A2, A4, A6
- Inne: 2x I2C, SPI, UART
- Złącze komunikacyjne: microUSB
- Wymiary: 69 x 53 mm
Moduł główny idealny do projektów modułowych
Kompatybilna z Arduino płytka Lotus V1.1 marki Seeedstudio to doskonały dowód na to, jak bardzo zdominowało współczesną elektronikę modułowe podejście do tworzenia i testowania urządzeń.
Choć rozmiarami i podstawową konstrukcją płytka przywołuje na myśl popularne Arduino Uno – bazuje bowiem na tym samym procesorze ATMega328 i posiada ten sam kształt PCB oraz ułożenie złączy rozszerzeń – to propozycja firmy Seeedstudio zawiera także aż 12 złączy czteropinowych w standardzie Grove, pozwalających na podłączenie różnego rodzaju modułów zewnętrznych.
Dodatkowe wyposażenie
Lotus V1.1 - kompatybilny z Arduino - Seeedstudio 102010168 zawiera aż pięć diod LED – dwie wskazujące stan komunikacji przez wbudowany konwerter USB-UART, jedną kontrolkę zasilania, wskaźnik stanu linii RESET oraz dodatkową diodę, podłączoną do linii PB5 mikrokontrolera i przeznaczoną do dowolnego zaprogramowania przez użytkownika.
Na płytce nie zabrakło oczywiście wbudowanego stabilizatora 3,3 V i sprzętowego przycisku RESET, znanych z podstawowej wersji oferowanej przez włoskiego producenta. Czytelne opisy wszystkich linii i złączy znakomicie ułatwiają pracę z modułem i redukują ryzyko popełnienia błędów.
Przydatne linki |