• Wyprzedaż!

Qwiic Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby - SparkFun SEN-17731

Indeks: SPF-19158 EAN: 5904422304904
Moduł firmy SparkFun w postaci czujnika wilgotności gleby. Wyposażony został w dwa duże pady będące sondami czujnika, które mierzą wilgotność poprzez wykrywanie zmiany rezystancji. Im więcej wody znajduje się w glebie, tym lepsza będzie przewodność między sondami, co skutkuje mniejszym oporem i wyższym współczynnikiem SIG. Moduł posiada wlutowane złącze Qwiic, które służy do prostego połączenia z płytką główną wyposażoną w to samo złącze.
Qwiic Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby - SparkFun SEN-17731
114,90 zł -20%
91,92 zł
74,73 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 91,92 zł
Zapłać później
Producent: SparkFun
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Qwiic Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby - SparkFun SEN-17731

Moduł firmy SparkFun w postaci czujnika wilgotności gleby. Wyposażony został w dwa duże pady będące sondami czujnika, które mierzą wilgotność poprzez wykrywanie zmiany rezystancji. Im więcej wody znajduje się w glebie, tym lepsza będzie przewodność między sondami, co skutkuje mniejszym oporem i wyższym współczynnikiem SIG. Moduł posiada wlutowane złącze Qwiic, które służy do prostego połączenia z płytką główną wyposażoną w to samo złącze. Do poprawnej pracy czujnika wystarczy połączyć piny VCC i GND np. do Arduino. Na złączu SIG pojawi się informacja odnośnie ilości wody w glebie. Powszechnym problemem związanym z czujnikami gleby jest ich krótka żywotność z powodu korozji. Czujnik firmy SparkFun pokryty został warstwą złota (ENIG - Bezprądowe Niklowe Złoto Zanurzeniowe lub złoto zanurzeniowe), która zabezpiecza go przed tym problemem. 

Produkt kompatybilny z Arduino.
Producent przygotował przewodnik użytkownika wraz z przykładowym kodem dla modułów Arduino, który znacznie ułatwia rozpoczęcie korzystania z modułu. W przewodniku znajduje się również instrukcja zabezpieczenia czujnika przed warunkami atmosferycznymi.

Czujnik wilgotności glebyCzujnik wilgotności gleby z pozłacanymi padami i złączem Qwiic.

System połączenia SparkFun Qwiic 

Ekosystem SparkFun Qwiic jest mało podatny na błędy i pozwala na proste i szybkie łączenie czujników, elementów wykonawczych, nakładek i przewodów I2C. Moduły wyposażone w złącze systemu Qwiic posiadają 4-pinowe złącze JST o rastrze 1 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu, złącze nie zajmuje dużo miejsca na płytce i uniemożliwia podłączenie wtyczki w odwrotny sposób, minimalizując ryzyko popełnienia błędu podczas podłączania przewodów. 

Specyfikacja czujnika wilgotności gleby

  • Napięcie pracy: od 3,3 V do 5 V
  • Komunikacja: I2C
  • Adres I2C: 0x28
  • Złącze: Qwiic
  • Układ: Attiny85
  • Pady pokryte warstwą złota (ENIG)
Moduł - typ Wilgotności
Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.005 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: