Przedmiotem sprzedaży jest oryginalny produkt Arduino, Botland jest oficjalnym dystrybutorem tej firmy.
Opis produktu: Arduino Due ARM Cortex - A000062
Dzięki Arduino Due użytkownik może stworzyć układy wykorzystujące mikrokontroler z 32-bitowym rdzeniem Cortex M3 firmy ARM w oparciu o biblioteki Arduino. Płytka zawiera układ Atmel AT91SAM3X8E, wyposażony w 54 cyfrowe wejścia/wyjścia, z czego 12 można używać jako wyjścia PWM i 12 jako analogowe wejścia przetwornika A/C. Układ taktowany jest sygnałem zegarowym o częstotliwości 84 MHz. Posiada także interfejsy: UART, SPI, TWI (I2C), USB, JTAG oraz przetwornik cyfrowo-analogowy. Na płytce znalazło się miejsce dla złącza dwóch microUSB (jedno do programowania, drugie do dyspozycji użytkownika), gniazda zasilającego DC, przycisku RESET oraz złącza JTAG. Do rozpoczęcia pracy z modułem Arduino wystarczy przewód USB oraz oprogramowanie z strony producenta.
Uwaga! W odróżnieniu od pozostałych modułów Arduino, Due pracuje z napięciem 3,3 V. Maksymalne napięcie tolerowane przez wyprowadzenia I/O to także 3,3 V. Podanie wyższej wartości np. 5 V może trwale uszkodzić układ. |
Arduino Due posiada swój własny dział na forum, w którym znajdują się liczne przykłady wykorzystania oraz porady dla użytkowników.
Specyfikacja modułu Arduino Due
- Napięcie zasilania: od 7 V do 12 V
- Mikrokontroler: AT91 SAM3X8E rdzeń 32-bit
- Maksymalna częstotliwość zegara: 84 MHz
- Pamięć SRAM: 96 kB
- Pamięć Flash: 512 kB
- Piny I/O: 54
- Kanały PWM: 12
- Ilość wejść analogowych: 12 (kanały przetwornika A/C)
- Przetwornik C/A (cyfrowo-analogowy)
- Kontroler DMA
- Interfejsy szeregowe: UART, SPI, I2C, CAN, USB
- Debugger JTAG
Zasilanie modułu
Moduł można zasilać poprzez przewód USB oraz urządzenie zewnętrzne np. zasilacz sieciowy, baterię czy akumulator. Przełączanie źródła zasilania odbywa się w sposób automatyczny. Zasilacz podłączany jest do standardowego gniazda DC. Akumulator bądź inne źródło podłącza się do pinów złącza POWER.
Programowanie Arduino Due
Tworzenie i wgrywanie oprogramowania umożliwia darmowe środowisko dostarczane przez producenta. Zaimplementowany bootloader pozwala na przesłanie programu bezpośrednio poprzez przewód USB. Szczegółowy opis można znaleźć w tutorialu. Arduino Due oprócz złącza USB służącego do programowania, posiada także złącze, które użytkownik może wykorzystać według własnego uznania.