Kategorie

Szlifierki

Szlifierka jest jednym z podstawowych elektronarzędzi, używanym we wszystkich dziedzinach techniki. W zależności od mocy oraz rodzaju i wymiarów stosowanego ze szlifierką osprzętu, możliwe jest wykonywanie bardzo szerokiej gamy prac, niedostępnej dla innych rodzajów narzędzi. W tej kategorii znajdziesz zarówno duże, solidne szlifierki do cięższych prac w metalach oraz wielu innych materiałach, jak i miniaturowe, precyzyjne miniszlifierki do delikatnych prac w modelarstwie, robotyce amatorskiej czy rękodziele.

Filtrowanie

Producenci

Szlifierki kątowe – duża moc i bezkonkurencyjna wygoda pracy

Szlifierki kątowe zyskały sobie w ostatnich latach olbrzymią popularność. Na rynku można znaleźć wiele tego typu narzędzi, różniących się głównie mocą i jakością wykonania oraz rozmiarami tarczy. Zdecydowanie najczęściej dostępne są szlifierki współpracujące z tarczami o średnicy 125 mm, optymalnej do większości prac – oprócz tego rozmiaru, można spotkać także dwa inne: 115 mm oraz 230 mm (ten ostatni nadaje się do pracy ze sporymi profilami metalowymi). Możliwość szybkiej i łatwej wymiany tarczy pozwala na stosowanie jednej szlifierki do szerokiego zakresu zadań: od polerowania, poprzez szlifowanie, aż po cięcie. Zasadniczo wszystkie spotykane na rynku szlifierki kątowe są wyposażone w odkręcany uchwyt boczny, umożliwiający oburęczny chwyt narzędzia, co znakomicie stabilizuje pozycję szlifierki i umożliwia precyzyjne manipulowanie. W naszej ofercie znajdziesz świetną szlifierkę kątową Yato YT-82094 o mocy 850 W, przeznaczoną do stosowania z tarczami o średnicy 125 mm.

Miniszlifierki i ich zastosowania w warsztacie elektronika-robotyka

Miniszlifierki pokrywają jeszcze szerszy zakres zastosowań, choć w znacznie mniejszej skali. Z uwagi na – przeważnie – niewielką moc silników stosowanych w tych narzędziach, możliwe jest wykonywanie prac za pomocą końcówek roboczych o małych średnicach i tylko w materiałach o stosunkowo małej twardości. Lepsze miniszlifierki doskonale radzą sobie nie tylko z obróbką drewna i wszystkich tworzyw sztucznych, ale także cieńszych profili aluminiowych. A to w zupełności wystarczy do budowy modeli RC czy robotów amatorskich. Naturalnym obszarem zastosowania miniszlifierek jest też wykonywanie płytek drukowanych – nic nie nadaje się lepiej do wiercenia otworów o średnicach od ułamków milimetra do (przeważnie) 3,2 mm lub 4 mm, niż właśnie miniszlifierka.

Uniwersalność przede wszystkim

Funkcjonalność elektronarzędzi – w tym przede wszystkim szlifierek i miniszlifierek – determinują zastosowane końcówki robocze. W przypadku szlifierek kątowych najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju tarcze tnące, a także ściernice listkowe czy tarcze polerskie. Warto pamiętać, że do każdego materiału są dedykowane inne rodzaje tarcz. Przykładowo, cięcie i szlifowanie metalu powinno się wykonywać za pomocą popularnych tarcz ściernych, tworzyw sztucznych – z pomocą tarcz diamentowych, a drewna – tarcz zębatych. Dla miniszlifierek dedykowane są przeróżne końcówki w postaci obrotowych kamieni ściernych (dyskowych, stożkowych, etc.), taśm ściernych, miniaturowych tarcz tnących (ściernych, tzw. „gumówek” i metalowych) czy też filców polerskich. Dostępne w naszej ofercie miniszlifierki sprzedajemy wraz z zestawami liczącymi po kilkadziesiąt sztuk narzędzi o różnych zastosowaniach i wymiarach.