Kategorie

Akcesoria NanoPi

Minikomputer NanoPi już w standardowej postaci odznacza się bardzo dobrymi parametrami, pozwalając na jego wykorzystanie w wielu projektach dla systemów wbudowanych. Poza NanoPi w różnych wariantach znajdziesz w naszej ofercie także szereg przydatnych akcesoriów do tego minikomputera. Jeśli chcesz zadbać o estetyczną stronę swojego NanoPi, dobierz dedykowaną obudowę z tworzywa sztucznego lub metalu. Stosując dedykowane nakładki, możesz w oparciu o NanoPi zbudować sterownik silników elektrycznych, mały panel sterowania z wyświetlaczem LCD, a nawet zbudować nakładkę według własnego projektu.

Dedykowane obudowy i zasilacze dla NanoPi

FriendlyElec dostarcza również przydatne akcesoria do minikomputerów rodziny NanoPi. Oferowane przez nas zestawy obudów do NanoPi zawierają obudowy ze śrubami. W zależności od upodobań estetycznych możesz wybrać obudowę akrylową w kolorze kremowym bądź transparentnym, a także obudowę metalową w kolorze czarnym lub czarno-białym. Na obudowach znajdują się nadrukowane opisy złączy. Sklep Botland sprzedaję również zasilacze z wtykiem typu micro USB, które są kompatybilne z NanoPi, jak i Raspberry Pi.

Wszechstronne nakładki i moduły zewnętrzne współpracujące z NanoPi

Dedykowane dotykowe wyświetlacze LCD do NanoPi we współpracy z modułem kamerki HD FA-CAM500B o rozdzielczości 5 Mpix gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu. Umożliwi Ci to zbudowanie małego centrum monitoringu. Wystarczy podłączyć osprzęt bezpośrednio do NanoPi, bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Oferta akcesoriów do NanoPi to także fenomenalne nakładki NanoHat, które komunikują się z jednostką bazową NanoPi poprzez interfejs I2C. Jedną z nich jest NanoHat Motor – nakładka wykorzystująca układ TB6612FNG – scalony mostek typu H, pracujący na tranzystorach MOSFET. Dzięki tej nakładce możesz sterować pracą czterech silników jednocześnie, przy znamionowej wydajności prądowej po 1,2 A na kanał. W ten sposób możesz zbudować proste sterowanie napędu rolet bądź rozbudowane ramię robota.