Kategorie

Napięcie wyjściowe 10V

W tym dziale znajdziesz stabilizatory w postaci układów scalonych o napięciu wyjściowym 10 V. W naszej szerokiej ofercie posiadamy również stabilizatory o innych napięciach wyjściowych, a także takie z regulowanym napięciem wyjściowym. Zapraszamy do zakupu, a w razie wątpliwości czy problemów z doborem układu, zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym lub zajrzenie do któregoś z naszych poradników. W naszym sklepie internetowym Botland każdy znajdzie coś dla siebie!

Stabilizacja napięcia

Nowoczesna elektronika nie lubi wahań napięcia, więc w celu uniknięcia zakłóceń czy nawet uszkodzeń stosuje się stabilizatory napięcia. Jest to układ elektroniczny, którego zadaniem jest utrzymywanie stałego napięcia na wyjściu, niezależnie od obciążenia układu. W naszym sklepie znajdziesz stabilizatory o napięciu wyjściowym 10 V. To jedna z kategorii, która będzie pomocna przy zakupie interesującego Cię modelu. W razie potrzeby nasz dział techniczny pozostaje do Twojej dyspozycji.

Podział stabilizatorów

Na ogół stabilizatory dzielą się na dwie grupy – liniowe i impulsowe. Liniowe można podzielić na cztery podgrupy, a impulsowe na trzy. W naszym sklepie posiadamy w ofercie wiele stabilizatorów. Oferują one różne napięcie na wyjściu m.in. napięcie wyjściowe 10 V. Mamy układy impulsowe, liniowe, o stałym napięciu wyjściowym, a także regulowane. Każdy elektronik czy majsterkowicz znajdzie u nas potrzebne do swojego systemu elementy. W przypadku wątpliwości napisz do nas!

Popularne modele

Jeżeli mówimy o stabilizatorach napięć dodatnich, to najpopularniejsze modele pochodzą z serii 78XX, natomiast napięć ujemnych – 79XX. Dwie ostatnie cyfry oznaczają napięcie wyjściowe. Do najważniejszych parametrów stabilizatorów należą: nominalna wartość napięcia, maksymalny prąd zwarcia, maksymalny prąd wyjściowy, zakres zmian napięcia wejściowego, opór wyjściowy, sprawność energetyczna. Korzystając ze stabilizatorów, możemy uzyskać np. napięcie wyjściowe 10 V lub inne, w zależności od potrzeb.