Kategorie

Złącza SMA

Złącze SMA - Oferujemy wysokiej jakości złącza SMA do zastosowania przy instalacji anten WiFi, GPS lub GSM. Podobnie jak złącza BNC, złącza SMA wykorzystuje się do łączenia przewodów koncentrycznych, które służą do przesyłu sygnałów o wysokich częstotliwościach (do około 18 GHz). Specyficzna budowa kabla koncentrycznego sprawia, że sygnał wewnątrz kabla nie jest podatny na oddziaływania pól elektrycznych i magnetycznych z zewnątrz, a obecność przewodu wśród innych urządzeń elektrycznych nie zakłóca ich działania swoim polem elektrycznym ani magnetycznym. Sprawdź ofertę męskich (wtyczka) i żeńskich (gniazdo) złącz SMA, przejściówek i gniazd do płytek drukowanych.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Złącza SMA

Przewody koncentryczne stosowane są dzisiaj przede wszystkim do przesyłu słabych sygnałów o bardzo wysokich częstotliwościach. Wewnątrz przewodu jest umieszczony stalowy lub aluminiowy, miedziowany drut lub skręconą linkę z miedzi lub stali. Kolejną warstwę stanowi dielektryk, który pełni rolę izolacji wewnętrznej - od niego zależy impedancja falowa całego przewodu. Następna warstwa zbudowana jest z tworzywa (najczęściej miedziany lub aluminiowy oplot), które jest jednocześnie przewodnikiem oraz stanowi ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi pochodzącymi z otoczenia. Na zewnątrz umieszczona jest elastyczna izolacja, podobna do tej w zwykłych przewodach. Pole elektromagnetyczne, dzięki któremu sygnał dociera z jednego końca na drugi koniec kabla, istnieje tylko w przestrzeni między wewnętrznym a zewnętrznym przewodnikiem. Dzięki temu przewód koncentryczny możesz bez obaw umieszczać w pobliżu elektroniki metalowych przedmiotów, bez zagrożenia utraty jakości sygnału. Złącza SMA pełnią kluczową rolę w tym procesie. Bardzo niska oporność (50 Ω) takich elementów pozwala swobodnie dotrzeć sygnałowi do odbiornika bez zniekształceń i zakłóceń. Złącze SMA to jedno z najpopularniejszych złączy na rynku.

Złącze SMA - zastosowanie

Złącza SMA stosowane są najczęściej w sieciach bezprzewodowych, w przewodach transportujących sygnał z różnego rodzaju anten (na przykład do anteny telewizyjnej w domu, anteny WiFi do wzmocnienia sygnału czy do anteny GPS). Możesz wykorzystać gniazda do montażu w swoim urządzeniu na płytce PLC, do połączenia kabli, lub naprawy uszkodzonego złącza. Aby prawidłowo korzystać z przewodu ze złączami SMA, należy przed każdym podłączeniem porządnie przeczyścić wtyk (najlepiej sprężonym powietrzem), aby wewnątrz nie znajdowały się żadne zanieczyszczenia. W ten sposób obsługiwane SMA powinno pozostać w pełni sprawne przez około 500 podłączeń.