Kategorie

Przejściówki USB

Przejściówka USB - Ta kategoria obejmuje przejściówki, adaptery, przewody i przedłużacze z najpopularniejszymi złączami USB (micro USB, mini USB, USB A, USB B, USB C), a także innymi końcówkami (na przykład do urządzeń Apple czy ze złączami audio typu Jack 3,5 mm). Są to akcesoria przydatne nie tylko w pracy elektronika, ale również w codziennym korzystaniu z urządzeń elektronicznych. W tym dziale dostępne są także mierniki służące do pomiaru prądu i napięcia znajdującego się w portach USB - umożliwia to szybką i precyzyjną detekcję usterek w portach zasilania (USB).

Filtrowanie

Przewód - Typ:
Przewód - Standard:
Ilość pinów
Kolor:
Długość przewodu:
Raster:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Przejściówki USB (micro USB, mini USB i wiele innych)

Akcesoria z tej kategorii znajdują szerokie zastosowanie zarówno w codziennym użytkowaniu urządzeń elektronicznych, jak i podczas bardziej zaawansowanych prac. Pozwalają one na połączenie ze sobą urządzeń, których złącza nie są kompatybilne. Umożliwia to wygodne zasilanie i/lub przesył danych (w zależności od wybranego modelu). W tym dziale dostępne są także przedłużacze (aż do 10 m) - w tym także przedłużacze aktywne, których właściwości pozwalają na przesył sygnału na większą odległość bez straty na jakości.

Rodzaje złączy, a przejściówka USB - Jak wybrać?

W produktach z tej kategorii dostępne są modele wyposażone w różne rodzaje złączy. Oferujemy przejściówki o standardzie przepustowości 2.0 (maksymalna prędkość 60 MB/s, kompatybilne również z USB 1.1) oraz 3.1 (maksymalnie 500 MB/s, kompatybilne również z USB 1.1 i 2.0). Dostępne są adaptery ze złączami męskimi i żeńskimi USB A, USB B i USB C w różnych wielkościach, a także wyposażone w złącza Lightning (przeznaczone do urządzeń firmy Apple), DC (złącze zasilania) czy krokodylki. W tym dziale można znaleźć również wygodny rozgałęziacz do ładowania urządzeń elektronicznych różnych firm (między innymi telefonów komórkowych Nokia czy Motorola).

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu przejściówki?

Najważniejszym parametrem jest oczywiście dobór odpowiedniego złącza wejściowego i wyjściowego. Warto również sprawdzić, czy wybrany przewód wyposażony jest w linię przesyłu danych (chyba, że będzie wykorzystywany tylko do ładowania). W przypadku przedłużacza powinno się wybierać najmniejszą potrzebną długość, co pozwoli zminimalizować straty jakości połączenia. Można też zdecydować się na przewód aktywny - takie rozwiązanie umożliwi transmisję na większą odległość bez pogorszenia sygnału.