Kategorie

Przewody USB A - B

Przewody USB A - B

Kable USB to nieodzowny element każdego akcesorium komputerowego. Za ich pomocą podłączamy urządzenia peryferyjne do jednostki centralnej. W tym dziale przedstawiamy Państwu przewody USB A - B, które z reguły służą do podłączenia drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych do komputera. Posiadamy w ofercie kable sprawdzonych producentów w atrakcyjnych cenach i o różnych długościach, zajrzyj do naszego sklepu i dobierz przewód do swoich potrzeb, a w razie pytań, czy wątpliwości napisz do nas.

Filtrowanie

Przewód - Typ
Przewód - Standard
Ilość pinów
Kolor
Długość przewodu
Raster

Typy złącz USB.

Przewody USB A – B to kable wyposażone w dwa typy złącz tego standardu, typ A oraz typ B. Złącze A to najczęściej spotykany w komputerze port USB. Po wielu przebojach to także teraz najczęstszy rodzaj wejścia w ładowarkach do telefonów czy tabletów. Mówiąc USB z reguły mamy na myśli właśnie złącze A. W wersji 3.0 port odznacza się charakterystycznym niebieskim kolorem oraz znacznie większą przepustowością. Sprawdźcie w naszym sklepie asortyment przewodów USB.

Typy złącz USB c.d.

Na drugim biegunie w kategorii Przewody USB A – B znajdziemy złącze typu B. Wizualnie to bardziej kwadratowa wersja złącza USB. Najczęściej spotykana w skanerach, drukarkach czy urządzeniach wielofunkcyjnych. Również posiada wersję 3.0, która ma elementy w kolorze niebieskim i jest nieco większa od poprzedniej wersji. W naszym sklepie oferujemy wszystkie typy złączy USB, zajrzyj do nas i sprawdź, dopasuj przewód do swoich potrzeb, a w razie wątpliwości skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Standardy USB.

Obecnie nadal najczęściej spotykana wersja przewodów USB to 2.0, który został szerzej rozpowszechniany w roku 2000. Jego udział w rynku ciągle, jednak spada na rzecz nowszej wersji 3.0, która swój debiut miała w 2008 roku. W lipcu premierę miała najnowsza wersja 3.1 oferująca przepustowość rzędu 10Gb/s. W naszym sklepie znajdziecie każdą wersję USB, każdy typ tego złącza oraz dodatkowo różnorodne długości dla zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania. Obecnie najmocniej promowaną wersją jest USB C, gdzie często zastępują inne złącza i wymuszając zastosowanie przejściówek.