Kategorie

Texas Instruments

Amerykańska firma Texas Instruments należy do ścisłej czołówki krzemowych gigantów, którzy od kilkudziesięciu lat wyznaczają nowe trendy w rozwoju elektroniki. W ofercie TI, oprócz obszernych rodzin układów analogowych, analogowo-cyfrowych czy innowacyjnych na skalę światową układów MEMS, znajdziesz także wydajne i nowoczesne mikrokontrolery, dedykowane dla wszystkich możliwych branż – od zabawek elektronicznych po urządzenia wojskowe, lotnicze i medyczne. Teraz także Ty możesz zacząć pracę na procesorach TI, a pomogą Ci w tym moduły i kompatybilne z nimi akcesoria, dostępne od ręki w naszym sklepie.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Procesory do każdej aplikacji

Konstruktorom zestawów ewaluacyjnych z serii Texas Instruments LaunchPad przyświecały dwa główne cele: niska, atrakcyjna cena oraz łatwość uruchomienia bez konieczności inwestowania w drogie urządzenia do programowania i debuggowania. Moduły oferują możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy z układami, należącymi do różnych rodzin mikrokontrolerów TI. Jedną z nich jest obecna na rynku od ponad kilkunastu last rodzina MSP430, zawierająca szereg układów o ultra niskim poborze mocy i szerokiej gamie wbudowanych peryferiów. Mikrokontrolery MSP430 stanowią atrakcyjną alternatywę dla popularnych AVR czy PIC, zapewniając – oprócz doskonałych parametrów – także wyjątkową łatwość programowania. Na drugim końcu skali możliwości znajdują się wysoce rozbudowane mikrokontrolery ARM, w tym Stellaris czy Tiva™ C, dedykowane do wymagających zastosowań.

Super niski pobór mocy, tradycyjna obudowa

Moduły MSP-EXP430G2L zawierają wbudowany debugger USB z łączem UART, który w razie potrzeby może być łatwo odłączony od mikrokontrolera poprzez rozwarcie goldpinów. W ten sposób debugger można wykorzystać do programowania zewnętrznego procesora. Zastosowane mogą być mikrokontrolery w obudowach DIP14 oraz DIP20, a zewnętrzne urządzenia i dodatkowe moduły mogą być podłączone za pomocą złączy typu goldpin, dla których pady lutownicze znajdują się na brzegach płytki. Na płytce znalazło się miejsce na przydatne dodatki takie, jak microswitch czy diody LED, które pozwolą napisać i uruchomić pierwsze, proste programy, zanim do modułu podłączymy bardziej złożone rozszerzenia.

Mikrokontrolery dla profesjonalistów

Jeżeli szukasz wydajnego mikrokontrolera, zdolnego udźwignąć aplikację wymagającą większej mocy obliczeniowej, zwróć uwagę na układy z serii Texas Instruments Tiva™ C. TM4C123GH6PM to 32-bitowy procesor z rdzeniem ARM® Cortex™-M4, taktowany zegarem aż do 80 MHz i wyposażony w 256 kB pamięci Flash i 32 kB RAM. Na pokładzie znajdziesz m.in. kontroler szyny CAN, kontroler USB 2.0 z możliwością pracy we wszystkich trybach oraz dwa szybkie przetworniki ADC. Z kolei układ TM4C1294NCPD może pracować z częstotliwością aż 120MHz, przy tym posiada aż 1 MB Flash i 256 kB RAM. Aby ułatwić Ci pracę, przygotowaliśmy minikomputery z tymi procesorami oraz wszystkie potrzebne dla nich akcesoria, które ułatwią Ci szybki start. Płytki mają wbudowane podstawowe dodatki, a zewnętrzne rozszerzenia podłączysz za pomocą goldpinów.