Kategorie

Zestawy kondensatorów

Zestawy kondensatorów - W tej kategorii oferujemy specjalnie przygotowane zestawy kondensatorów różnego rodzaju i o różnej pojemności. Kondensator to jeden z podstawowych elementów pasywnych, które stosuje się w elektronice. Podczas pracy nad projektem kondensatory często stanowią niezbędną część układu, aby urządzenie mogło prawidłowo funkcjonować. Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest użycie kondensatora przy budowie filtra mającego oczyścić sygnał elektryczny. W ofercie posiadamy zestawy złożone z kondensatorów o najczęściej stosowanych wielkościach pojemności.

Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT
RLC - Tolerancja
RLC - Rezystancja
RLC - Pojemność

Zestawy kondensatorów

W naszym katalogu znajdują się przygotowane przez specjalistów zestawy kondensatorów o najpopularniejszych, najbardziej przydatnych wielkościach pojemności. To świetny sposób na uzupełnienie swojego warsztatu elektronicznego. Posiadając cały zestaw takich komponentów, unikniesz sytuacji, w której w trakcie wykonywania projektu będziesz musiał przerwać pracę ze względu na brak odpowiednich elementów.

Czym różnią się kondensatory?

Kondensatory to pasywne elementy elektroniczne, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Podstawową cechą rozróżniającą je między sobą materiał, z którego są zbudowane - najpopularniejsze są kondensatory elektrolityczne i ceramiczne. Inne istotne właściwości to wartość nominalnego napięcia, dokładne wymiary elementu oraz przystosowanie do montażu: przewlekanego (THT) lub powierzchniowego (SMD). Przy instalowaniu kondensatorów elektrolitycznych należy pamiętać o odpowiednim podłączeniu komponentu, uwzględniając kierunek polaryzacji (w kondensatorach ceramicznych nie ma to znaczenia). Wyróżnia się także napięcie przebicia, opór szeregowy oraz równoległy, odporność elementu na starzenie się oraz stabilność temperaturową (stopień zmiany parametrów przy wahaniach temperatury). Ostatnim czynnikiem cena - koszt pojedynczych elementów jest niewielki, jednak przy ilościach hurtowych ten aspekt może już mieć większe znaczenie. Kondensatory elektrolityczne charakteryzują się zazwyczaj wyższą ceną niż ceramiczne.

Co oferujemy?

W ofercie sklep proponuje zestawy kondensatorów elektrolitycznych wykonanych w technologii THT. W każdym z zestawów zawiera się 12 najpopularniejszych wartości kondensatorów z przedziału między 1 µF a 4700 µF. Dostępne są kondensatory ceramiczne THT (w zestawie 10 najpopularniejszych wartości), nie zabrakło również kondensatorów monolitycznych (z organizerem).